با حضور امیر دریادار سیاری انجام شد؛

رونمایی از نخستین محصول الگوریتم پردازش کوانتومی دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) ارتش

نخستین محصول الگوریتم پردازش کوانتومی دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خمینی (ره) نیروی دریایی ارتش با حضور، معاون هماهنگ کننده ارتش رونمایی شد.

امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش در مراسم رونمایی از نخستین محصول الگوریتم پردازش کوانتومی در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) ارتش با تقدیر از اساتید، پژوهشگران و دانشجویان ارائه دهنده این محصول کوانتمی، حوزه‌هایی نظیر کوانتوم، پلاسما، پرتو‌های هسته‌ای، اقلیمی، علوم زیستی و بیولوژیک، علوم فضایی، امواج الکترومغناطیس، صوتیات، قدرت نرم، علوم شناختی، سایبرالکترومغناطیس، شیمیایی، رباتیک، هوش مصنوعی و لیزر و فوتونیک را از جمله حوزه‌های برترساز در جنگ‌های آینده توصیف کرد و افزود: برای مقابله با تهدیدات آینده، توجه به فناوری‌های نوپدید و شالوده‌شکن یک امر ضروری است که ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز از طریق قرارگاه فجر و قرارگاه جهاد علمی و معاونت تربیت و آموزش آجا توجه و توسعه این نوع فناوری‌ها را در دستور کار خود قرار داده است.

گفتنی است، یکی از کارکرد‌های این محصول علمی که در حاشیه نشست تخصصی «پردازش کوانتومی» دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر رونمایی شد؛ سامانه مقابله با فریب در سیستم‌های موقعیت یابی شناور‌های سطحی با استفاده از الگوریتم است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۵ ۲۶ خرداد ۱۴۰۲
سلام.
الگوریتم پردازش کوانتومی یه محصولی نرم افزاری هست که روی یه برد سخت افزاری میشه ازش استفاده کرد. ظاهرا افراد بی اطلاع، تصور کردن منظور از این محصول یک سخت افزار کوانتومی هست که اشتباه می کنن و این موضوع رو دستاویز تمسخر قرار دادن. می تونین برای اطلاعات بیشتر در مورد Quantum- inspired evolutionary algorithm جستجو کنین.
آخرین اخبار