سراج خبر داد

صدور بیش از ۵۵۰ فقره روادید تحصیلی و تمدید اقامت برای دانشجویان خارجی

معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از صدور بیش از ۵۵۰ فقره روادید تحصیلی و تمدید اقامت برای دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در یک سال گذشته خبر داد.

دکتر سید حسن سراج معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، اظهار کرد: براساس آمار اداره امور کنسولی معاونت بین الملل دانشگاه، سالانه حدود ۸۰ فقره روادید تحصیلی برای متقاضیان علاقمند به تحصیل و اساتید مدعو در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و ۳۰۰ فقره تمدید اقامت برای دانشجویان در حال تحصیل از منطقه خاورمیانه، آفریقا، جنوب آسیا و جنوب شرق آسیا صادر می‌شود.

او ادامه داد: همچنین امور دیگری نظیر صدور اقامت و خروج موقت این دانشجویان نیز به عهده اداره امور کنسولی معاونت بین الملل است که مجموع اقدامات معاونت بین الملل در این زمینه را در یک سال گذشته به بیش از ۵۵۰ فقره رسانیده است.

معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز بیان کرد: این دانشگاه با بهره گیری از همه امکانات و فرصت‌های موجود، این امکان را برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی فراهم کرده تا در کمترین زمان ممکن، امور کنسولی و برون مرزی دانشجویان و علاقمندان فراهم شود.

آمنه شریفی کیا مسئول امور کنسولی معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: فرآیند صدور، دریافت و تمدید ویزا‌های تحصیلی با همکاری معاونت کنسولی وزارت امورخارجه، دفاتر و نمایندگی‌های کشور‌های مبداء در ایران و کارشناسان معاونت بین الملل دانشگاه در سریع‌ترین زمان ممکن و به صورت الکترونیکی و برخط انجام می‌شود.

او افزود: در حال حاضر دانشجویانی از کشور‌های اندونری، هندوستان، پاکستان، عراق، لبنان، سوریه، تاجیکستان، افغانستان، سومالی، ترکیه و نیجریه در مقاطع عمومی، تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مشغول به تحصیل هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.