ساعت کاری ادارات آذربایجان غربی از ۱۵ خرداد تغییر می‌کند

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان‌غربی از تغییر ساعت کار تمامی دستگاه‌های اجرایی این استان از ۱۵ خرداد ماه جاری به مدت سه ماه تا (۱۵ شهریور) خبر داد.

جعفر ذوالفقاری معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان‌غربی در خصوص تغییر ساعت کاری ادارات این استان گفت: پیرو بند ۴ مصوبه هیات محترم وزیران به شماره ۲۴۳۱۸۷/ت۶۱۰۱۱ مورخه ۱۴۰۱.۱۲.۲۸ و مطابق بند ۲ مصوبه هیات محترم وزیران به شماره ۲۶۷۴۳/ت۵۹۷۹۰ مورخه ۱۴۰۱.۱۲.۲۴ و بخشنامه شماره ۴۵۰۸۴ مورخه ۱۴۰۲.۰۳.۸ وزیر محترم کشور؛ تمام ادارات، دستگاه‌های دولتی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و موسسات عمومی غیردولتی مکلفند موارد ذیل را در دوره گرم سال (۱۵ خرداد لغایت ۱۵ شهریور ۱۴۰۲) اجرا کنند.

وی افزود: ساعات کاری تمام دستگاه‌های ذکر شده از تاریخ ۱۴۰۲.۰۳.۱۵ لغایت ۱۴۰۲.۰۶.۱۵ از ساعت ۶ صبح لغایت ۱۳ ابلاغ می‌شود.

به گفته وی، شهرداری‌های استان و دیگر بخش‌های مربوطه برای خدمات رسانی حمل و نقل عمومی نسبت به تامین وسایل نقلیه عمومی در ساعات تعیین شده اقدام کند.

ذوالفقاری تاکید کرد: دمای محیط کار حداقل در ۲۵ درجه سانتی‌گراد تنظیم شده و سیستم‌های سرمایشی یک ساعت قبل از تعطیلی ادارات (ساعت ۱۲ ظهر) خاموش شود.

وی ادامه داد: روشنایی داخل ساختمان در بازه زمانی ۱۴۰۲.۰۳.۱۵ لغایت ۱۴۰۲.۰۶.۱۵ تا حد امکان کاهش و روشنایی محوطه بیرونی در این بازه زمانی به حداقل برسد، دستگاه‌های اجرایی مکلفند در ساعات اداری نسبت به کاهش مصرف انرژی ۳۰ درصد نسبت به دوره پایه سال ۱۴۰۰ و همچنین ۶۰ درصد مصرف در ساعات غیراداری اقدام کنند.

معاون استاندار آذربایجان غربی یادآور شد: با استفاده از مولد‌های اضطراری خود، در ساعات پیک تابستان (ساعت ۱۲ تا ۱۸) بار مصرفی تامین شود و با هماهنگی شرکت توزیع برق استان جهت بازدید، نصب کنتور و تامین سوخت مورد نیاز مولد اقدام شود، مسئولیت اجرای مفاد این بخشنامه برعهده بالاترین مسوول هر دستگاه است.

شرکت توزیع برق آذربایجان غربی ضمن نظارت بر اجرای بخشنامه به صورت دوره ای، نسبت به ارائه گزارش از وضعیت مصرف برق در استان به این معاونت اقدام کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.