بازخوانی اندیشه‌های امام (ره) برای نسل جوان از وظایف دلسوزان نظام است

مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم در بیانیه گفت:بازخوانی اندیشه‌های امام (ره) برای نسل جوان از وظایف دلسوزان نظام و انقلاب اسلامی است.

 بیانیه مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم به مناسبت گرامی‌داشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام تاریخی ۱۵ خرداد به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

نیمه خردادماه هر سال برای ملت ایران یادآور دو خاطره ماندگار و فراموش ناشدنی است. ۱۵خرداد ۱۳۴۲ در حقیقت مبدأ خیزش اسلامی ملت بزرگ ایران است.

روزی که مردم قم، تهران و ورامین در اعتراض به دستگیری و تبعید مرجع و پیشوای خویش حضرت امام خمینی (قدس‌سره)، بدون ترس و واهمه به خیابان‌ها آمدند و سینه‌های ستبر خویش را در برابر گلوله دژخیمان رژیم پهلوی سپر ساختند تا برای همیشه به الگویی مثال‌زدنی از غیرت دینی و استبدادستیزی مبدل شوند.

رژیم سلطنتی تصور می‌کرد با دستگیری امام امت (قدس‌سره) و به خاک و خون کشیدن جمعی از مردان و زنان شجاع این مرز و بوم، خواهد توانست با خیال آسوده به حکومت ظالمانه خویش ونوکری اجانب ادامه دهد؛ اما هدایت‌گری‌های امام امت و بصیرت مثال‌زدنی ملت ایران موجب شد که ۱۵ سال بعد، پایه‌های حکومت ۲۵۰۰ شاهنشاهی فرو ریخته و بزرگ‌ترین حادثه قرون اخیر یعنی پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به وقوع بپیوندد.

انقلابی که همه مرز‌های جغرافیایی را در نوردید و همه ملت‌های ستم‌کشیده و آزادی‌خواه سراسر دنیا را با خود همراه ساخت.

دشمنان و بدخواهان تصور آن را داشتند که با عروج خمینی کبیر (قدس‌سره) در۱۴ خرداد ۱۳۶۸ شعله‌های روشنی‌بخش انقلاب اسلامی به خاموشی گراییده و طوفان تفرقه و نابودی نظام نوپای جمهوری اسلامی را به نابودی بکشاند؛ اما لطف بی‌انت‌های الهی باز هم بر ملت ایران بارید و فرزند معنوی امام و یار فداکار آن پیر سفرکرده، سکان کشتی انقلاب را در دست گرفت؛ و اینک با گذشت ۳۴ سال راه پرافتخار حضرت روح‌الله با رهبری مقام عظمای ولایت حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای (مدظله) ادامه یافته و فریاد حق‌طلبی امام راحل (ره) همچنان از زبان مسلمانان و مستضعفان جهان پژواک می‌یابد.

امروز بازخوانی و تبیین اندیشه‌های راهبردی و بنیاد‌های فکری امام راحل (ره)، قیام ۱۵ خرداد و انقلاب اسلامی برای نسل جوان، جزء وظایف اولیه و مسلّم دلسوزان و معتقدان به نظام و انقلاب است.

مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم ضمن گرامیداشت سالروز قیام ۱۵ خرداد و عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سی‌وچهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌دارد؛ انقلاب اسلامی با رهبری‌های داهیانه خلف صالح آن امام بزرگوار هم‌چنان با صلابت ادامه مسیر می‌دهد و الگو شدن این انقلاب برای کشور‌های منطقه و جهان، نشان از افق‌های روشنی پیش روی این انقلاب شکوهمند و تحقق وعده‌های الهی را دارد.

 مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم
۱۳خرداد ۱۴۰۲

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.