رایگان شدن برق چاه‌های کشاورزی در تبریز

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: بهای برق مشترکان چاه‌های کشاورزی در تبریز در ساعات غیر اوج مصرف تابستان به صورت رایگان محاسبه خواهد شد.

آقای حسامی با اشاره به مدیریت بار الکتروپمپ‌های کشاورزی به صورت زمان بندی شده در تابستان گفت: پیرو مصوبه هیئت وزیران وزارت نیرو با همکاری وزارت جهاد کشاورزی موظف به مدیریت مصرف برق طی بازه زمانی اوج مصرف در تابستان است.

وی اظهار کرد: با توجه به این موضوع در حوزه کشاورزی موظف به اعمال مدیریت بار الکتروپمپ‌های کشاورزی به میزان پنج ساعت و روزانه در محدوده زمانی ۱۵ خرداد تا ۳۱ شهریور ماه امسال هستیم.

آقای حسامی ادامه داد: مطابق ابلاغ شرکت توانیر تمامی مشترکان کشاورزی دارای انشعاب پمپ آب برای مدیریت مصرف در ۲ بازه زمانی پنج ساعته شامل ۱۱ تا ۱۶ و ۱۳ تا ۱۸ گروه بندی شدند و به منظور اطلاع رسانی به مشترکان به جهاد کشاورزی استان ارسال شد.

 وی گفت: برق تمامی مشترکان چاه‌های کشاورزی دارای کنتور هوشمند با قابلیت کنترل پذیری در دوره زمانی اعلام شده در کل دوره اوج مصرف به صورت اتوماتیک اعمال مدیریت بار خواهد شد.

آقای حسامی همچنین با بیان اینکه بر اساس برنامه‌های ابلاغی از ۱۵ خرداد تا ۳۱ شهریور برق مشترکان صنعتی به صورت زمان بندی شده مدیریت بار خواهد شد اظهار کرد: به منظور گذر موفق از اوج بار تابستان امسال پیرو ابلاغ ضوابط اجرایی برنامه‌های پاسخگویی بار تابستان سال ۱۴۰۲ و مصوبه هیات وزیران مبنی بر تعیین سهمیه برق مصرفی در دوره محدودیت شبکه برق برنامه تعطیلی تمامی مشترکان صنعتی داخل و خارج از شهرک‌های صنعتی اعلام شد.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۲۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پاداش در قبوض برق مصرفی مشترکین همکار در برنامه‌های مدیریت مصرف سال ۱۴۰۱ در آذربایجان شرقی اعمال شد.

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز افزود: بر مبنای دستورالعمل ارائه شده تمامی مشترکان صنعتی باید مطابق با برنامه ارسالی از مورخ ۱۵ خرداد تا ۳۱ شهریور امسال نسبت به تعطیلی واحد‌های خود در روز‌های اعلامی هر هفته اقدام کنند که در صورت کاهش بار ۳۰ درصدی در سایر روز‌های هفته از پاداش مدیریت مصرف بهره‌مند خواهند شد.

وی یادآور شد: در صورت کمبود برق و همکاری نکردن مشترکان و به منظور حفظ پایداری شبکه سراسری برق دیسپاچینگ ملی برق طبق برنامه اعلامی به اعمال مدیریت اضطراری بار اقدام خواهد کرد و در این خصوص برنامه زمان بندی مدیریت اضطراری بار به سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک‌های صنعتی و هیات امنای شهرک‌های صنعتی ارسال شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار