مسکن طلاب خراسان جنوبی به شکل آپارتمانی ساخته می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از ساخت واحد‌های مسکونی طلاب به شکل گروهی خبر داد.

عباس‌زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی در جلسه مسکن طلاب، گفت: مسکن طلاب در قالب اجرای طرح مسکن ملی برای کسانی که فرم (ج) آن‌ها سبز است مانند دیگر گروه‌های مردم در بیرجند به شکل آپارتمانی و در دیگر شهر‌های استان به صورت ویلایی انجام می‌شود.

او با بیان اینکه گروه‌های مختلف مردم از جمله طلاب درخواست واگذاری زمین در روستا‌ها را دارند که به دلیل تغییر بافت روستاها، با انجام این کار اعضای شورا‌ها و دهیاری‌ها مخالف هستند، افزود: بر اساس قانون ملی مسکن واگذاری زمین در روستا‌ها باید طوری باشد که بافت روستا‌ها به هم نخورد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: یکی از شرایط مسکن مهر سکونت پنج سال در مکان مورد نظر برای ساخت مسکن است و آمادگی داریم برای ساخت مسکن طلاب در بیرجند، زمین برای احداث آپارتمان واگذار کنیم در خوسف هم برای ساخت مسکن ویلایی می‌توانیم زمین به طلاب واگذار کنیم.

او اظهار کرد: به ۱۱۰ طلبه‌ای که در سامانه برای ساخت مسکن ثبت نام کرده‌اند، در هر شهر استان جز بیرجند، می‌توانیم زمین برای ساخت مسکن ویلایی واگذار کنیم.

عباس‌زاده بیان کرد: اگر هنوز تعدادی از طلبه‌های مورد نظر بدون دریافت زمین باقی مانده بودند، در هر روستا به تعدادی از آن‌ها زمین واگذار خواهد شد.

معاون بنیاد مسکن خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: تاکنون ۹۴۹ قطعه زمین برای مسکن طلاب در استان واگذار شده که بر روی آن‌ها یک هزار و ۱۳۴ واحد ساخته شده است.

حاجی‌زاده با اشاره به اینکه این واحد‌های مسکونی طلاب در مهموئی قاینات، دهلکوه، چهکند و روستای میرعلی بیرجند احداث یا در حال ساخت است، افزود: در چهکند ۱۶۹ قطعه زمین تفکیک شده که به دلیل دارا بودن معارض فعلا قابل واگذاری نیست.

او تصریح کرد: برای ساخت سه هزار و ۵۰۰ مسکن کارگری هم در خواست ارائه شده که حاضر شده‌اند واحد‌های خود را در سه طبقه بسازند.

معاون بنیاد مسکن خراسان جنوبی با اشاره به این نکته که ظرفیت چهکند در این زمینه محدود است، خاطرنشان کرد: آمادگی داریم برای تعدادی از طلابی که در شهر‌های استان امکان ساخت مسکن وجود نداشته باشد، با الحاق زمین در روستا‌ها اقدام لازم را انجام دهیم.

حجت السلام جعفری، مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان جنوبی نیز گفت: در روستای میرعلی به تعدادی از طلاب بیرجند زمین واگذار شده و در جلسات قبل مقرر شد که ۵۰ قطعه زمین در میرعلی، ۵۰ قطعه در چهکند و ۳۰ قطعه هم در دستگرد واگذار شود.

در پایان این جلسه معاون هماهنگی امور استاندار گفت: مقرر شد واحد‌های مسکونی طلاب به شکل گروهی ساخته شوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.