دادستان مرکز استان هرمزگان به مشکلات ۱۰۹ نفر از زندانیان رسیدگی کرد

دادستان مرکز استان هرمزگان در بازدید از ندامتگاه بندرعباس ضمن دیدار با ۱۰۹ نفر از مددجویان، به درخواست‌ها و مشکلات حقوقی و قضایی آنان رسیدگی کرد.

علیرضا احمدی منش دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان با حضور در ندامتگاه بندرعباس، ضمن دیدار چهره به چهره با مددجویان و شنیدن اظهاراتشان، به درخواست‌ها و مشکلات ۱۰۹ نفر از آن‌ها رسیدگی و دستورات لازم را برای پیگیری مطالب مطرح شده صادر کرد.
دادستان مرکز استان هرمزگان در این دیدار گفت: ریاست قوه قضاییه نسبت به مقوله زندان و وضعیت زندانیان نگاه تحولی و ویژه‌ای دارند و رویکرد رئیس قوه قضاییه در این خصوص، توجه به مسائل اصلاحی و باز اجتماعی شدن زندانیان است.

احمدی منش با اشاره به اینکه تأکید رئیس قوه قضاییه بر سیاست حبس زدایی است، گفت: با توجه به اینکه قانونگذار در رابطه با فرآیند اجرای مجازات حبس در راستای باز اجتماعی نمودن و روند اصلاحی زندانیان، سازوکار‌های خاصی را پیش بینی کرده است باید از ظرفیت‌های قانونی در جهت اصلاح مددجویان و بازگشت آن‌ها به جامعه استفاده کنیم.

گفتنی است، در جریان این بازدید، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان با حضور در بند‌های مختلف، آخرین وضعیت زندانیان را از نظر بهداشت و تغذیه و همچنین دیگر مسائل مربوطه مورد بررسی قرار داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.