بازدید علمی دانشجویان رشته برق دانشگاه آزاد اهواز از نیروگاه رامین

انجمن علمی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد اهواز با همکاری معاونت پژوهشی و باشگاه پژوهشگران جوان با تعداد ۲۵ نفر از دانشجویان و اساتید دانشکده از فرایند تولید برق در نیروگاه رامین بازدید داشتند.

ابراهیم آقاجری استاد مشاور انجمن علمی برق و موسس این انجمن در دانشگاه آزاد اهواز گفت: انجمن علمی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد اهواز با همکاری معاونت پژوهشی و باشگاه پژوهشگران جوان با تعداد ۲۵ نفر از دانشجویان و اساتید دانشکده از فرایند تولید برق در نیروگاه رامین بازدید داشتند.

او افزود: نیروگاه حرارتی رامین از نیروگاه‌های حرارتی بخاری کشور است که در کیلومتر ۲۰ جاده اهواز- مسجد سلیمان قرار داشته و ۶ واحد بخار دارد که ۴ واحد آن ۳۵۰ مگاواتی و ۲ واحد نیز ۳۱۵ مگاواتی است که قدرت نامی و تولید توان این نیروگاه یکهزار و ۸۵۰ مگاوات بوده که انرژی الکتریکی تولیدی در این نیروگاه از طریق ۹ خط ۲۳۰ کیلو واتی به شبکه سراسری متصل می‌شود.

آقاجری در ادامه گفت: این بازدید‌ها به عنوان تور‌های فناوری، با هدف ارتباط با صنعت است که علاوه بر استعداد یابی و ایجاد انگیزه میان دانشجویان، موجب آشنایی جامعه علمی و دانشجویان با فضای کسب و کار و توسعه فرهنگ فناوری بین دانشجویان مهندسی و شناسایی توانمندی‌های دانشجویان است.

استاد مشاور انجمن علمی برق ادامه داد: انجمن‌های علمی از جمله تشکل‌های مهم دانشگاه هستند که می‌توانند در پرورش دانشجویان نخبه و ایده پرداز کوشش کرده و حتی در استعداد یابی آن‌ها نقش به سزایی را ایفا نمایند.

همچنین خوشناز پاینده مدیر باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اهواز نیز در خصوص اهمیت این بازدید‌ها گفت که این سفر‌های علمی باعث علاقه مندی به فناوری و درک بیشتر ویژگی‌های محیط کار می‌شود که در جهت رسالت باشگاه پژوهشگران دانشگاه به شکل مستمر در استان برنامه ریزی می‌گردد و در حقیقت دانشجو آنچه را در دنیای تئوری می‌آموزد در دنیای صنعت می‌تواند عینیت آن را درک نماید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.