همایش معرفی ظرفیت‌های پژوهش و فناوری در همکاری دو مرکز علمی با سزامی و سرن

همایش معرفی ظرفیت‌های پژوهش و فناوری در همکاری دو مرکز علمی معتبر با سزامی و سرن پنجم تیر در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.

روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان اعلام کرد: همایش یک روزه معرفی ظرفیت‌های پژوهش و فناوری برای معرفی ظرفیت‌های همکاری با سرن و سزامی  فرصت مناسبی برای شناخت پتانسیل‌های حاصل از مشارکت با این دو مرکز علمی معتبر در زمینه‌های توسعه فناوری‌های نوین است.


در این همایش یک روزه علاوه بر مروری بر گزارش عملکرد همکاری با این دو مرکز علمی، ظرفیتهای حاصل از مشارکت از دیدگاه‌های مختلف و در سه محور کاربرد‌های علمی-پژوهشی، کاربرد‌های صنعتی و دانش بنیان و امکانات موجود برای مشارکت در ساخت قطعات مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

سرن و سزامی دو مرکز بین‌المللی هستند که بر پایه‌ی شتاب دهنده‌های ذرات بناگذاشته شده‌اند. در سزامی با استفاده از تابش سینکروترون، امکان مطالعه‌ی خواص مواد برای تحقیقات علوم بنیادی و کاربردی در حوزه‌های مختلف فراهم می‌آید. شتاب‌دهنده‌ی سرن نیز برای مطالعه‌ی خواص ذرات تشکیل دهنده‌ی عالم به کار می‌رود.


دانشگاه صنعتی صفهان به عنوان یک عضو موثر در این دو طرح  نقش مهمی در گسترش روابط علمی دانشگاه‌های ایران با این دو مرکز همواره داشته است.

عضویت چند موسسه و دانشگاه ایرانی در آزمایش‌های «مرکز تحققات هسته‌ای اروپا (سرن)» نیز سرآغاز یک مسیر طولانی برای مشارکت در پیشبرد لبه‌های علم و همچنین انتقال دانش و فناوری‌های مرتبط به داخل کشور می‌باشد. این عضویت همچنین فرصت ویژه‌ای برای بهره بردن از یک آزمایشگاه پیشرفته برای شناخت ساختار مواد برای ما فراهم می‌آورد.

مخاطبان این همایش علاوه بر جامعه‌ی دانشگاهی و دانشجویان، شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان در زمینه‌های مرتبط می‌باشد.

مهلت ثبت نام تا پایان خرداد است و علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی اینترنتی

https://english.iut.ac.ir/SESAME-Workshop و https://international.iut.ac.ir/SESAME-Workshop مراجعه کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.