معاون پارلمانی رئیس جمهور:

سیاست موفق خارجی دولت زمینه ساز تحقق شعار سال است

حسینی گفت: سیاست موفق دولت در حوزه دیپلماسی خارجی زمینه ساز تحقق شعار مهار تورم، رشد تولید را فراهم کرده است.

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در جلسه شورای اداری شهرستان زرندیه، اظهار کرد: امان راحل اساس انقلاب را پایه ریزی کرد و منشاء قیام ۱۵ خرداد هم معمار کبیر انقلاب بود و این شخصیت بی نظیر تاریخ با تحمل سختی ها و تبعیدها نهضتی را پایه ریزی کرد که امروز الگویی برای تمام آزادیخواهان جهان است.

وی با اشاره به اینکه خدمت به محرومان و برپایی حکومتی بر پایه عدل هدف امام از تشکیل انقلاب بود، گفت: مسوولان در پیروی از خط امام باید خدمت صادقانه و خالصانه را در دستور کار خود قرار دهند.

معاون رئیس جمهور به ظرفیت استان مرکزی در حوزه صنعت و کشاورزی اشاره کرد گفت: افزایش ظرفیت تولید در صنایع این استان زمینه تحقق شعار سال خواهد بود که استقبال بازارهای خارجی از محصولات ایرانی در نتیجه تعاملات دولت در حوزه سیاست خارجی نکته مثبت دیگری برای ضرورت این افزایش است.

وی یادآور شد: هم اکنون توسعه روابط ایران با حداقل ۱۵ کشور همسایه صورت گرفته و حتی مقدمات عضویت ایران در سازمان بریکس شامل کشورهای برزیل، آفریقای جنوبی، هند، روسیه و چین که قدرت های اقتصادی بزرگ جهانی که بالغ بر ۴۲ درصد جمعیت جهان را دارا هستند فراهم شده است.

حسینی افزود: با وجود اینکه عده ای تصور می کردند که کشور به بن بست رسیده است اما تلاش های دولت موجب برطرف شدن بسیاری از گره های اقتصادی شده و در حوزه سیاست خارجی هم توفیقات زیادی کسب شده است.

وی با اشاره به اینکه تعطیلی پروژه های عمرانی در هشت سال گذشته برای کشور آسیب جدی بود اضافه کرد: اما اهتمام جدی دولت برای فعالیت کشور در حوزه عمرانی موجب شده که این طرح ها با پیشرفت های مختلف فعال شده و یکی پس از دیگری در حال افتتاح و به سرانجام رسیدن است.

معاون امور مجلس رئیس جمهور به ضعف در اطلاع رسانی خدماتی که در کشور صورت می‌گیرد اشاره کرد و گفت: باید خدماتی که دولت ارائه می‌دهد در راستای اعتماد عمومی به دولت و حاکمیت به مردم تبیین شود و نباید اجازه داد فضای یاس و ناامیدی، نقاط قوت را تحت الشعاع قرار دهد.

وی با بیان اینکه امید آفرینی صرفا با شعار محقق نخواهد شد، گفت: باید تلاش کرد تا بهترین خدمات به مردم ارائه شود و در خصوص اقداماتی که صورت می گیرد اطلاع رسانی کرد. به عنوان مثال در حوزه آبرسانی اقدامات بزرگی در نقاط مختلف کشور نظیر خوزستان، شهرکرد،همدان، کردستان، سیستان و بلوچستان و فلات مرکزی ایران انجام شده و یا در حال اجراست و در حوزه صنعت، معدن، پتروشیمی نیز کارهای زیربنایی فراوانی در حال انجام شدن است تا بتوان در سایه این اقدامات رشد تولید محقق وفرصت های شغلی متعددی ایجاد شود.

وی گفت: اتفاقات پاییز سال گذشته به دلیل متوقف کردن اقداماتی بود که در کشور در حال انجام شدن بود که ملت ایران با بصیرت و هوشیاری خود اجازه ندادند جنگ شناختی و ترکیبی دشمن علیه انقلاب به نتیجه برسد و دشمن نتوانست خللی در اراده ملت ایجاد کند.

حسینی همچنین خواستار پیگیری مصوبات سفر رییس جمهور به استان مرکزی شد و گفت: باید از همه ظرفیت های استان برای ارائه خدمت و تقویت اعتماد عمومی استفاده کرد.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس تصریح کرد: با وجود اینکه در جنگ و نبرد اقتصادی هستیم اما اقدامات خوبی از سوی دولت در حال انجام شدن است و مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم در حال برطرف شدن است و به هر میزان که درآمد کشور افزایش یابد نتایج آن برای مردم ملموس تر خواهد بود و باید شعار سال در حوزه رشد تولید و مهار تورم با تلاش همه جانبه محقق شود.

استان مرکزی رتبه اول احیای کارخانه های راکد و نیمه راکد کشور را دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیزدر این جلسه گفت: حضور مردم در آیین گرامیداشت سالروز ارتحال امام تجدید پیمان مجدد با آرمانهای نظام و رهبری بوده و بیانات رهبری در این مراسم فصل الخطاب برای مسوولان و ملت ایران است.

بهنام نظری با اشاره به مزیت استان مرکزی در حوزه صنعت ازجمله فعالیت بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ، افزود: این استان در حوزه صنایع مادر جزو استان‌های برتر کشور است و شرکت آذراب اراک در خاورمیانه بی مانند است.

وی اضافه کرد: بخش عمده ای از کارخانجات به دلیل خصوصی سازی غیر علمی و غیر منطقی در سنوات گذشته با مشکل مواجه شده بودند اما امروز این استان در احیای کارخانه های راکد و نیمه راکد رتبه اول کشور را کسب کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: صنایعی نظیر هپکو، واگن سازی، ماشین سازی ، آذراب به دلیل چالش های مختلف با تنش های کارگری همراه بود که ظرف یک سال و نیم گذشته رفع مشکل و احیا شدند.

نظری گفت: ساوه و زرندیه چشمان بیدار استان مرکزی هستند و بیشترین صنایع فعال استان در این 2 شهرستان مستقر هستند و فعالیت بالای صنایع در این منطقه موجب شده نرخ بیکاری به صفر برسد و نیروی کار به عنوان مطالبه جدی این منطقه مطرح است.

وی به مزیت ساوه و زرندیه در حوزه کشاورزی نیز اشاره کرد و گفت: افزون بر ۱۲ هزار هکتار باغ پسته در این منطقه وجود دارد که ظرفیت بالایی برای آن با تولید این محصول اقتصادی و ارز آور است.

معاون استاندار مرکزی به استقرار بزرگترین شهر صنعتی کشور در ساوه نیز اشاره کرد و گفت: شعر صنعتی کاوه این شهرستان بزرگترین پتانسیل صنعتی و تولیدی برای کشور است که سهم بسزایی در تامین کالای داخلی و صادراتی دارد.

وی بیان کرد: استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای ظرفیت ها و ویژگی هایی است که هرکدام در کشور بی نظیر هستند و شهرستان خمین زادگاه معمار کبیر به همراه شهرستان محلات در حوزه تولید گل، دلیجان در حوزه معادن و خنداب آب سنگین ظرفیتی بزرگ برای استان است.

امام جمعه زرندیه هم در این جلسه گفت: شهرستان های شاخص استان مرکزی در بخش صنعت ابتدا به گونه ای که یک سوم صنایع خرد استان را در خود جای داده است‌.

حجت الاسلام حسین ابراهیمی افزود: زرندیه از ظرفیت بالایی در این زمینه داشته و به واسطه این حضور این صنایع، نه تنها از نرخ بیکاری صفر برخوردار است بلکه فعالان اقتصادی برای تامین نیرو در برخی مواقع با مشکل مواجه هستند.

وی افزود: امیدوار هستم مجموعه خدمتگذاران مردم در در شهرستان زرندیه و استان قدر این فرصت که ور دولت آیت الله رییسی نصیب دوستان شده قدر آن را دانسته و از تمام طرفیت خود برای خدمت به مردم استفاده کنیم.

برچسب ها: شعار سال ، رئیس جمهور
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.