بزرگترین سرمایه‌گذاری صنعت کشور در فولاد خوزستان

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: با اجرای ۲۰۷ طرح به ارزش ۴۰ هزار میلیارد تومان بزرگترین سرمایه‌گذاری صنعت کشور در فولاد خوزستان در حال انجام است.

امین ابراهیمی، مدیرعامل فولاد خوزستان اظهار کرد: راهبرد اصلی فولاد خوزستان توسعه زیرساخت‌ها با رویکرد ارزش‌آفرینی، اشتغال‌زایی، ارزآوری و تحول در منطقه است و در تلاش هستیم این مهم را در استان خوزستان محقق کنیم.

وی افزود: در حال حاضر ۲۰۷ طرح به ارزش ۴۰ هزار میلیارد تومان در زمینه‌های مختلف تولیدی و زیست‌محیطی در شرکت فولاد خوزستان در حال اجرا هستند که این حجم از سرمایه‌گذاری در صنایع کشور بی‌نظیر است.

ابراهیمی با اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه‌گذاری صنعت کشور در فولاد خوزستان در حال انجام است، عنوان کرد: افتتاح طرح زمزم سه، بزرگترین مگامدول آهن اسفنجی کشور با ظرفیت سالیانه دو میلیون و ۲۰۰ هزار تُن در نیمه نخست امسال، فولاد خوزستان را به اصلی‌ترین تولیدکننده آهن اسفنجی کشور تبدیل می‌کند.

وی با اشاره به سایر طرح‌های در حال اجرا در شرکت فولاد خوزستان تصریح کرد: احداث ماشین ریخته‌گری اسلب عریض، نیروگاه ۵۲۰ مگاواتی و کارخانه اکسیژن ۴، طرح‌هایی بزرگ دیگری هستند که با سرعت در حال اجرا هستند.

ابراهیمی در پایان خاطرنشان کرد: در صورت بهره‌برداری از این طرح‌ها، علاوه بر پایداری و تولید محصولات با ارزش افزوده، شاهد اشتغالزایی بسیار خوبی در صنعت فولاد خوزستان خواهیم بود.

منبع: ایسنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
بختیاری
۱۰:۵۸ ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
مسولان نفت و فولاد و دیگر صنایع ملی صنایع را در کنار مسیر بسیار ترانزیتی و تجاری و کوتاه آزادراه خلیج فارس هم میتوانند بسازند و طرحهای توسعه آیی خود را به این مسیر زیبای و با اهمیت تجاری ترانزیتی انتقال دهند و با این راهکار درست و منطقی از انباشت صنایع در شهر آلوده اهواز هم جلوگیری شود