معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع نوشت:

خامنه‌ای در قامت خمینی

سردار سرتیپ دوم پاسدار رضا طلایی نیک در یادداشتی نوشت:۱۴ خرداد ۱۳۶۸ درتقویم ایران وانقلاب اسلامی از تلخ‌ترین روز‌های ملت ایران و آزادیخواهان جهان است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار رضا طلایی نیک، در یادداشتی به مناسبت ۱۴ خرداد با عنوان «خامنه‌ای در قامت خمینی» نوشت: ۱۴ خرداد ۱۳۶۸ درتقویم ایران وانقلاب اسلامی از تلخ‌ترین روز‌های تاریخی ملت ایران و آزادیخواهان جهان است. به یاد داریم آه و ناله عمیق و فراگیر آحاد مردم ایران و نیز علاقه‌مندان غیرایرانی  از داغ ارتحال امام خمینی (ره) که بارویداد همزمان دیگری درهمان روز موجب شد آستانه تحمل این روز پر غصه فراهم شود.

سفر اخروی امام خمینی از دنیای ما اندوهبار و طاقت فرسا بود، اما باقی ماندن میراث‌های ماندگار امام مانند اندیشه ها، آرمان‌ها و تداوم انقلاب ونظام جمهوری اسلامی می‌توانست توان وطاقت تحمل فقدان امام رابه سطح ظاهری نبودن امام و استمرار حضور فکری، معنوی و مسلک ومرام امام تبدیل نماید و این امید فقط با قرارگرفتن شخصیتی امام گونه در جانشینی امام راحل ممکن بود.

۳۴ سال رهبری خمینی گونه امام خامنه ایی ادامه راه امام خمینی و بالندگی و توسعه ابعاد و دستاورد‌های گوناگون ملی وفراملی انقلاب اسلامی با وجود مواجه بودن با جبهه‌های گسترده، پیچیده و متنوع دشمنان را با درمیدان نگهداشتن قوی و مقاوم ملت ایران و یارگیری‌های مردمی درمنطقه و جهان اثبات کرد و نشان داد که خامنه ایی در قامت خمینی است و روز ۱۴ خرداد همزمان با درد جانکاه سفراخروی امام خمینی، انتخاب هوشمندانه و امیدبخش امام خامنه ایی، موهبت الهی بود تا امکان تحمل فقدان ظاهری امام با نقش آفرینی راهبر صالح مکتب امام خمینی در همه عرصه‌های تبیینی و عملی فراهم شود که یکی از نعمات بزرگ مکتب انقلابی و نظام ولایی برای حال و آینده است.

از نقش‌های تاریخی و سرنوشت ساز جانشین شایسته امام خمینی، زنده نگهداشتن هویت، گفتمان و الگوی رهبری روح الله است که پیوند بین نسلی انقلاب امام خمینی و ماندگاری آن را ممکن ساخته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار