افزایش سرعت بادهای جنوب غربی برروی مناطق دریایی هرمزگان

افزایش سرعت باد‌های جنوب غربی برروی خلیج فارس، تنگه هرمز و برخی مناطق استان پیش بینی می شود که سبب متلاطم شدن این مناطق دریایی خواهد شد.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان،طی روز جاری در ساعات صبح وضعیت جوی و دریایی پایدار خواهد بود. در ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات استان رشد ابر‌های همرفتی پیش بینی می‌شود.

 طی امروز در جزایر استان در ساعات صبح مه رقیق صبحگاهی پیش بینی می‌شود. وضعیت دریا طی ساعات صبح آرام خواهد بود و در ساعات بعد از ظهر با افزایش سرعت باد‌های جنوب غربی، دریا بویژه در محدوده تنگه هرمز متلاطم خواهد شد.

توصیه می‌شود شناور‌های سبک و صیادی جهت تردد ایمن احتیاط‌های لازم را در نظر داشته باشند.

طی روز‌های سه شنبه و چهارشنبه (۱۶ و ۱۷ خرداد) دریا در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در مناطق دریایی استان بویژه تنگه هرمز با وزش باد‌های نسبتا شدید جنوب غربی تا شمال غربی نسبتا مواج خواهد شد؛ بنابراین توصیه می‌شوند شناور‌های سبک و صیادی طی ساعات یاد شده از تردد دریایی خودداری کنند.

همچنین در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات استان بویژه شهرستان‌های بشاگرد و حاجی آباد، رشد ابر‌های همرفتی با احتمال رگبار باران و رعد وبرق و افزایش لحظه‌ای سرعت باد گاه تگرگ پیش‌بینی می‌شود. در برخی نقاط نیز رخداد گرد و غبار موقتی و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

از نظر دمایی بتدریج تا پایان هفته جاری، روند افزایش ۱ تا ۳ درجه‌ای دمای بیشینه مورد انتظار است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.