مسئول فنی تیم ملی شمشیربازی:

درخواست حضور تیم سابر بانوان در هانگژو را دارم/ محک خوبی در روسیه خوردیم

مسعود فتوحی گفت: از مسئولان درخواست دارم تیم سابر بانوان را در اولویت خود قرار بدهند، زیرا می‌توانیم در آسیا بدرخشیم.

مسعود فتوحی مسئول فنی تیم ملی شمشیربازی سابر زنان درباره عملکرد شمشیربازان در مسابقات جام جهانی گرجستان اظهار  کرد: اعضای تیم ملی سابر بانوان در جام جهانی گرجستان به دلیل نداشتن رنکینگ جهانی تقریبا با قرعه سختی مواجه شدند، اما با این حال ۳ نفر از نفرات ما توانستند وارد جدول حذفی شوند. به نظرم بعد از ۲ سال اعزام نشدن به رویداد‌های جام جهانی تجربه بدی نبود.   با وجود اینکه با نتیجه ۴۵ بر ۴۲ برابر تیم آمریکا شکست خوردیم، اما در بخش تیمی بسیار خوب بودیم  وحتی در برخی دقایق  هم از آن‌ها جلو بودیم و به نظرم اگر بازیکنان ما از لحاظ ذهنی تمرکز بهتری داشتند می‌توانستیم آن‌ها را شکست دهیم، اما نشد.   البته باید متوجه باشیم که همین تیم آمریکا  توانست در بین ۲۶ کشور به عنوان دومی برسد.

او  افزود:  اتفاق خوبی در بخش انفرادی رخ داد و  شیدا عالمی در جدول ۵ ضربه سه شمشیرباز از کشور‌های آسیایی کره جنوبی، قزاقستان و هنک‌کنگ را شکست داد. در کنار آن سازنچیان و رفیعی هم عملکرد مشابه عالمی داشتند و توانستند ۲ حریف خود از آسیا را شکست دهند. این نشان می‌دهد ما هم می‌توانیم در مقابل آسیایی‌ها حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشیم. در قهرمانی آسیا این مسئله را ثابت خواهیم کرد که کمتر از آن‌ها در راه کسب مدال نیستیم.

مسئول فنی تیم ملی شمشیربازی سابر زنان  تصریح کرد: به نظرم مقایسه بازی‌های آسیایی باید با همین رویداد انجام شود، زیرا فرمت المپیک آسیایی به شکلی است که به رنکینگ احتیاجی ندارد. ما در دوره پیش جاکارتا پای مدال به کره جنوبی باختیم و باید ستاد عالی بازی‌ها بداند شاکله اصلی تیم ما همان تیم است و همچنین نفرات ما از تجارب ارزنده‌ای هم نسبت به گذشته برخوردار شده اند. از مسئولان درخواست دارم تیم سابر بانوان را در اولویت خود قرار بدهند، زیرا می‌توانیم بین پنج کشور برتر آسیا قرار بگیریم.

فتوحی درباره  اینکه  نتایج سابریست‌ها در روسیه را چطور ارزیابی می‌کند، گفت:  نجمه سازنچیان در مسابقات روسیه عالی کار کرد و بازیکنان خوبی از کشور میزبان، ازبکستان، جمهوری آذربایجان به همراه بلاروس که همگی آن‌ها دارای مدال المپیک و جهانی بودند و در رنکینگ جهانی هم جایگاه خوبی دارند را از پیش‌رو برداشت. در بخش تیمی از نتایج راضی نیستیم، اما محک بسیار خوبی بود. ما شش دوره اردو تاکنون برگزار کرده‌ایم و از ۱۷ خرداد به مدت یک هفته و تا پیش از اعزام به قهرمانی آسیا یک دوره اردوی دیگر نیز خواهیم داشت. ما چهار دوره مسابقه انتخابی بین ۶ نفری که در اردو‌ها حضور داشتند برگزار کردیم و امتیاز چهار انتخابی ملاک قرار داده‌ایم و روز هجدهم خرداد نیز یک انتخاب دیگری برگزار می‌کنیم تا شمشیربازان اعزامی به قهرمانی آسیا و جهانی ایتالیا مشخص شوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.