مردم در تردد از حاشیه رود‌ها و ارتفاعات پایتخت احتیاط کنند

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع رگبار و وزش باد شدید از ۱۵ تا ۱۷ خرداد ماه گفت: مردم در تردد از حاشیه رود‌ها و ارتفاعات احتیاط کنند.

حامد یزدی مهر، بعد از ظهر دوشنبه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام ۱۵ خرداد و قدردانی از مردم انقلابی و همیشه در صحنه برای حضور باشکوه در مراسم سی و چهارمین بزرگداشت ارتحال امام، در جمع خبرنگاران از صدور هشدار زرد هواشناسی خبر داد.

یزدی مهر با بیان اینکه طبق اعلام سازمان هواشناسی از عصر امروز دوشنبه ۱۵ تا روز چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه شاهد احتمال وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در نقاط مستعد و احتمال بارش تگرگ در استان تهران به ویژه در ارتفاعات خواهیم بود، اظهار داشت: توصیه اکید مدیریت بحران احتیاط در تردد و اجتناب از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در خصوص احتمال فعالیت سامانه دوم مبنی بر وقوع ناپایداری محلی و وزش باد شدید در مناطق مستعد گرد و خاک به ویژه در ساعات بعد از ظهر تا شب نیز هشدار داد و گفت: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی در مدت زمان مذکور وزش باد شدید گاهی خیلی شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا را در استان تهران به ویژه مناطق مرکزی، جنوبی و غربی خواهیم داشت.

وی در ادامه از آماده باش ستاد مدیریت بحران خبر داد و افزود: توصیه مدیریت بحران در خصوص وقوع سامانه دوم احتیاط در تردد جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، عدم استقرار در نواحی مرتفع و داربست‌ها است تاکید می‌شود کوهنوردان آماتور و حرفه‌ای از صعود به ارتفاعات خودداری کنند و نسبت به عدم قرار گرفتن افراد و پارک خودرو‌ها زیر تابلو‌های تبلیغاتی و درختان فرسوده خودداری شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در ادامه عنوان داشت: از شهروندان به خصوص افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و تنفسی و قلبی می‌خواهیم در زمان‌های کاهش کیفیت هوا و بروز گرد و غبار از قرار گرفتن از فضای باز خودداری کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار