حضور پرشور در انتخابات، شکست دیگری برای دشمنان خواهد بود

وزیر کشور گفت: انتخابات میدان مبارزه جدی با دشمنان ایران است و آن‌ها هم اکنون تمام فعالیت خود را برای اینکه انتخابات پرشور نداشته باشیم، شروع کرده اند.

احمد وحیدی روز دوشنبه در سخنرانی پایانی راهپیمایی وارثان قیام در سالروز قیام مردم ورامین در ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ افزود: امسال انتخابات را که آزمون بسیار بزرگی است، در پیش داریم.

وی انتخابات را میدان مبارزه جدی با دشمن توصیف کرد و ادامه داد: دشمن از هم اکنون تمام فعالیت خود را برای اینکه انتخابات پرشور نداشته باشیم، شروع کرده است.

وزیر کشور با تاکید بر حضور حداکثری مردم در این کارزار بزرگ علیه نظام سلطه و مزدورانشان، اظهار کرد: باید نشان داده شود مردان و زنان ۱۵ خرداد همچنان با قدرت پای انقلاب ایستاده اند و آنچنان انتخاباتی رقم خواهند زد که چشم دشمن خیره بماند و بفهمد در جنگ ترکیبی، فشار‌های اقتصادی و جنگ حقوقی و در همه تعرضشان علیه ملت ایران ناکام خواهند بود.

پیوند ناگسستنی با روحانیت متعهد انقلابی

وحیدی با یادآوری قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ که در حمایت از حضرت امام خمینی (ره) انجام شد، مردم ورامین را مردمی مجاهد، مبارز، مقاوم، شهید پرور و انقلابی نامید و اضافه کرد: ورامین نامی آشنا و برجسته در آسمان ایران اسلامی است.

وی یادآور شد: مردم بزرگواری که در دفاع از آن مرجع بزرگ، آن رهبر ناب، آن مرد الهی و آن حقیقت والا، مردانه به میدان آمدند تا نشان دهند که ایمان و پیوندشان با روحانیت انقلابی شیعه و با مکتب اهل بیت (ع) یک پیوند  ناگسستنی و همیشگی است.

وزیر کشور با بیان اینکه مردم ورامین نشان دادند که با اقتدا به امام بزرگوارشان جز از خدا نمی‌هراسند، تاکید کرد: مردم ورامین سوگند یاد کردند که در دفاع از حق کوتاه نیایند، همان ایمان و پایداری وایستادگی موجب شد که چنین هنگامه بزرگی در انقلاب اسلامی رقم بخورد که امروز بعد از گذشت ۳۴ سال از رحلت حضرت امام (ره) این چنین عاشقانه از امام و انقلابشان دفاع کنند.

بصیرت مردم، فریبکاری پهلوی را افشا کرد

وحیدی با بیان اینکه علاوه بر حضور، بصیرت مردم هم نقش‌آفرین بود، گفت: رژیم منحوس پهلوی ظاهرا با تمسک به تبلیغ کار‌های مدرن تصور نمی‌کرد که با فریاد امام بزرگوار آن انقلابی بزرگ، پرده از فریبکاری و ریاکاری او برداشته شود.

وی با اشاره به اقتصاد وابسته دوران پهلوی به کشور‌های غربی، خاطرنشان کرد: نتیجه این اقدامات بدترین ضربات به اقتصاد و فرهنگ کشور بود.

وزیر کشور با اشاره به شعار‌های فریبنده پهلوی برای ارتقای جایگاه اجتماعی زنان، اظهار کرد: نتیجه این فریبکاری ها، حضور زنان در جشن فرهنگ و هنر مبتذل و مفتضح شیراز بود. به نام فرهنگ و هنر، زنان را به آن وضع کشاندند. همان‌هایی که ادعا می‌کردند که می‌خواهند زن را به آزادی برسانند و موقعیت برتر اجتماعی بدهند.

وحیدی با بیان اینکه رژیم پهلوی به شدت با روحانیت مقابله می‌کرد، افزود: برای اینکه می‌دانستند اگر جنبش تنباکو، مشروطه، ملی شدن صنعت نفت و هر جنبش دیگری ایجاد شد، روحانیت و شهید مدرس‌ها پیشقراول آن بودند. روحانیت انقلابی متعهد که عبا و عمامه او کفن در راه مبارزه با ظلم و ستم شد.

وی تصریح کرد: می‌خواستند این روحانیت را منکوب کنند. کسانی که تمام وجودشان مملو از فساد و سوء استفاده از بیت المال بود، با ایجاد و طرح عناوینی می‌کوشیدند تا برای متنفر کردن و منزوی ساختن روحانیت استفاده کنند و مردم را از آن‌ها جدا سازند.

وزیر کشور یادآور شد: آن رژیم پلید تلاش داشت تا رابطه مردم با مراجع و روحانیت مخلصی که در اوج زهد زندگی می‌کردند قطع شود، چون می‌دانستند که اگر این روحانیت در میدان باشد نخواهند توانست ملت را به تحمیق بکشانند.

وحیدی افزود: اینکه  مردم از دروغ آن‌ها مطلع شوند، ظاهر زیبا و باطن متعفنشان را بفهمند و فریب حمایت قدرت‌های بزرگ و شعار‌های دروغینشان را نخورند، بصیرت عمیقی می‌خواهد.

جایگاه افتخارآفرین زن در جمهوری اسلامی

وزیر کشور با بیان اینکه دشمن همیشه در پس پرده‌های دروغین فریب و ریا به دنبال تحقق اهداف شومشان است، اظهار کرد: شعاری که در اغتشاشات و جنگ ترکیبی دشمن یعنی شعار دروغین زن، زندگی آزادی داده شد، دیدید که منظورشان چیست.

وحیدی ادامه داد: آیا منظورشان زن به معراج رفته در انقلااب اسلامی است، زنی که امروز افتخار میهمن ما است، زنان دانشمند، عالم، مجاهد و در میدان که در همه حوزه‌های فعالیت‌های علمی فرهنگی، آموزشی و اجتماعی سرآمدند یا منظورشان زن به لجن کشیده شده است؟

وی اضافه کرد: نگاه کنید چه کسانی این شعار را می‌دادند. کسانی که این شعار را سر دادند کدام شخصیت را برای زن قایل بودند. آزادی مد نظرشان پرواز، حرکت، تلاش و مجاهده و دانشمند شدن زن است که امروز جمهوری اسلامی مفتخر است با نگاه عمیق و بلندی که به حوزه و جایگاه زن دارد، بانوان ایران در مقام رفیع قرار دارند، یا زنی که در پای تمدن منحط غربی له شده است؟

وزیر کشور با بیان این که در شعار دروغین آن‌ها نه تنها به زن اهمیت نمی‌دهند بلکه به عنوان یک کالا نگریسته می‌شود، تاکید کرد: امروز همان جنگ بر سر ایمان وجود دارد، همان دعوا بر سرروحانیت انقلابی پیشرو وجود دارد و دشمن به شدت تلاش می‌کنند که رابطه مردم را با روحانیت انقلابی برجسته زاهد مسلک قطع کنند.

تداوم جنگ حق و باطل

وحیدی گفت: آن‌ها به دنبال حذف روحانیت متعهد زاهد هستند که دل به مردم سپرده است و برای حل مشکلات مردم به میدان می‌آید، نه کسانی که دل به دنیا داده اند. این همان مبارزه سا ل ۱۳۴۲ است. امروز هم دعوا بر سر ایمان است.

وی با بیان اینکه امرز هم همه شیاطین جمع شده اند تا ایمان مردم ایران قوی، بزرگ و پیشرو را تضعیف کنند، ادامه داد: در این مسیر به هر کاری دست می‌زنند، در فضای مجازی و غیر مجازی به دنبال همین موضوع هستند.

وزیر کشور یادآور شد: آن‌ها می‌دانند که جدا کردن ملت از امام حسین (ع) و مهدویت شدنی نیست مگر با تزریق فساد و ولنگاری. چرا با حجاب مخالفند و علیه آن فعالیت می‌کنند؟ مگر حجاب، غیر از مصونیت و هویت زن ایرانی است؟

وحیدی با طرح این سوال که چرا با حجاب و عفاف زن ایرانی مخالفند، یادآور شد: دست‌های بیگانه‌ای که به دنبال آن هستند. پول می‌دهند، فضای مجازی و کانال‌های تلویزیونی در این زمینه فعالیت می‌کنند، نشان می‌دهد که دعوای جبهه حق و باطل ادامه دارد و این دعوا جدی است.

جمهوری اسلامی، نقطه کانونی در منطقه

وی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی گام به گام از حیث موقعیت و اقتدار در منطقه وجهان به جلو می‌رود، اظهار کرد: امروز جمهوری اسلامی به یک نقطه کانونی در منطقه تبدیل شده است که کسی نمی‌تواند آن را نادیده بگیرد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: دیدید که بعد از همه تلاش‌ها و توطئه‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران، یکی پس از دیگری تلاش دارند روابطشان را با جمهوری اسلامی برقرار کنند، البته شیطان بزرگ هنوز مقاومت می‌کند، اما بدانید در بسیاری از مقاطع تسلیم ملت بزرگ، قوی و با ایمان ایران شده است.

وحیدی با اشاره به اینکه طراحی‌های دشمنان با شکست مواجه شده است، عنوان کرد: در جنگ ترکیبی سال گذشته دیدید که چه حجمی از سیاستمداران خارجی از رئیس جمهوری تا پارلمان چگونه سراسیمه از کسانی که در همه اصول شناخته شده بین المللی، تروریستی قلمداد می‌شوند، حمایت کردند.

وی اضافه کرد: تصورشان این بود که می‌توانند با قوت قلب دادن به این تروریست ها، به صورت پاک جمهوری اسلامی خراش بیندازند. آن‌ها با اقتدار و ایستادگی مردم شکست خوردند.

وزیر کشور با بیان اینکه همان‌هایی که در سال ۴۲ آمدند، آن‌ها و فرزندانشان در اینجا هم ایستادند، اظهار کرد: کسانی که امام را درک نکردند، اما عشق، روحیه و شجاعت امام در دل آن‌ها است. مقاومت‌ها درست شده است و روز به روز قوی‌تر حرکت می‌کند.

حمایت غرب از تروریست‌ها و تفاله‌های رژیم پهلوی

وحیدی با یادآوری اینکه دستگاه امپراتوری غرب می‌خواهد تفاله‌های بازمانده از رژیم منحوس پهلوی را بازسازی کند، افزود: گمان می‌کنند می‌توانند به صحنه مبارزه با جمهوری اسلامی ایران بیاورند. آن‌ها برای ادامه زندگی خود به پولشان نیاز دارند و عروسک‌های دستشان شدند، اما بدانید چه عروسک‌ها و چه عروسک گردان ها، مفتضحانه در این میدان شکست خوردند.

وی تصریح کرد: امروز گروهک منافقین که سراپا شرارت، خشونت و اعمال ضد بشری است، مورد حمایت همان کشور‌هایی است که جمهوری اسلامی را به نقض حقوق بشر متهم می‌کنند. این گروهک تروریستی مورد حمایت آمریکا و کشور‌های غربی است. آیا این‌ها دلسوز ملت ایران شده اند؟ آن‌ها حامی کسانی هستند که روزی هر کسی که مذهبی بود را به قتل می‌رساندند. این اراذل و اوباش مورد حمایت غربی‌ها هستند.

رئیس شورای امنیت کشور ادامه داد: آن‌ها از گروهک‌های تجزیه طلب که به دنبال تجزیه ایران هستند، حمایت می‌کنند. خوابی که هیچ گاه تعبیر نخواهد شد، اما این گروهک‌های تروریستی تجزیه طلب فراری، مورد حمایت چه کسانی هستند و در کجا جلسه می‌گذارند؟

وحیدی تصریح کرد: ملت ایران در برابر این گروهک‌های خود فروخته  و کشور‌های دشمن ایستاده است و با ایمان بیشتر ایستادگی می‌کند.
وی با بیان اینکه امروز دولت آیت الله رئیسی با تمام قوا در خدمت مردم است، یادآور شد: مشکلات وجود دارد، اما یک شبه ایجاد نشده است. کسانی که سال‌های طولانی مسئولیت را در دولت‌های قبل به عهده داشتند، امروز مدعی شده اند. بسیاری از مسایل را شما درست کرده اید مدعی چه هستید؟

وزیر کشور خاطرنشان کرد: بی تردید با لطف و عنایت الهی، تفضل اهل بیت (ع) و در میدان بودن رئیس جمهوری محبوب، کوشا، فعال وانقلابی، این دوران سخت هم خواهد گذشت.

وحیدی در عین حال اظهار کرد: در همین دوران دستاورد‌ها بسیار زیاد است، اما دشمن نمی‌خواهد بدانیم جمهوری اسلامی چه دستاورد‌های بزرگی داشته است. امروز در تعداد قابل توجهی از فناوری‌ها در ردیف‌های اول تا پانزدهم دنیا هستیم.

وی افزود: کشوری که تحت تحریم بوده و همه فشار‌ها بر آن وارد شده است، به قدرت الهی و عنایت اهل بیت (ع) و میدان داری مردم و رهبری رهبر فرزانه و عزیز ما، چه در دوره حضرت امام (ره) و چه در دوره رهبر معظم انقلاب، در چنین موقعیتی هستیم، اما نمی‌خواهند مردم بدانند.

تسلیم نخواهیم شد و به جلو خواهیم رفت

وحیدی با تاکید بر اینکه با وجود این همه تحریم، جزو ۲۰ اقتصاد برتر جهان هستیم، گفت: این تحریم که خودشان گفتند فشار حداکثری و تحریم‌های فلج کننده اگر در جای دیگری اعمال می‌شد، کمر آن کشور خرد می‌شد، اما با وجود این فشار و تحریم، خم به ابرو نمی‌آوریم و مردانه ایستاده ایم.

وی با بیان اینکه مشکلات وجود دارد، اظهار کرد: مردم ما ایستاده اند تا ان شاء الله دشمن در آخرین گردنه هم شکست بخورد که خواهد خورد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه دولت مردمی آیت الله رئیسی از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد و شخص رئیس جمهور پیگیر حل مشکلات است، عنوان کرد: با یک نظام توطئه جهانی در جنگیم، آن‌ها می‌دانند که اگر این مشکلات اقتصادی به دست چنین دولتی برطرف شود که تمام وجودش را با شعار‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی یکی می‌داند و وظیفه خود را بلند نگه داشتن پرچم ازرش‌ها قرار داده است، کارشان به طور کامل ساخته شده است.

وحیدی تصریح کرد: از این رو همه تلاش خود را برای سنگ اندازی انجام می‌دهند، اما تسلیم نخواهیم شد و به جلو خواهیم رفت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۰ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
امر دیگه داشته باشید ؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۰۳ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
خوش باشید ...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۰ ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
۲۰ اقتصاد برتر جهان؟؟؟؟؟؟!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۲۹ ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
باشه حتما شرکت می کنیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۶ ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
من شرکت می کنم ولی شما مسئولین هم یادتون باشه که منِ شرکت کننده خواسته هایی دارم و توقع دارم تا بتونم زندگی کنم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۱۴ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
ادم مومن از یک سوراخ دوبارگزیده نمیشود ولی ما44بار بااین شعار اسلامیت گزیده شدیم من رای نمیدهم ولوووووووووووووووووووووو ایه ای از سوی خدا نازل شود چون اینها کاری کردند که من بی اعتقاد وبی اعتماد شوم
آخرین اخبار