پیشرفت ۸۰ درصدی ساخت درب صحن باب المهدی حرمین عسکریین در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کهگیلویه و بویراحمد از پیشرفت ۸۰ درصدی ساخت درب صحن باب المهدی حرمین عسکریین خبر داد.

سردار حکمتیان با اشاره به ساخت صحن حضرت زینب (س) گفت: قرار است دست مردم استان در سفره اهل بیت باشد و در ساخت آن مشارکت کنند.

او با اشاره به اینکه در سال‌های قبل در زمینه جمع آوری کمک‌های مردمی جایگاه خوبی نداشتیم افزود: در یک سال اخیر جایگاه بهتری در این زمینه داریم و مشارکت مردم استان بیشتر شده است.

سردار حکمتیان ادامه داد: مردم استان در زمینه‌های مختلف سیاسی و فرهنگی از جمله حضور در انتخابات و حضور در دوران دفاع مقدس همیشه رتبه‌های برتر را داشته اند و امیدواریم در طرح‌های بازسازی عتبات عالیات هم جایگاه خوبی از لحاظ مشارکت کسب کنند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه مردم استان برای ساخت درب صحن باب المهدی حرمین عسکریین مشارکت کردند و ۲۰ درصد آن باقی مانده است، اضافه کرد: سهم هر هم استانی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.

این مقام مسئول گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان در حوزه اربعین مسئولیت ستاد اسکان و تغذیه را بر عهده داشت و برای ایام اربعین پارسال و امسال ۴۲ موکب فعال است.

سردار حکمتیان می‌گوید: موکب‌های این ستاد در بقیه حوادث از جمله سیل و زلزله هم حضور فعال دارند.

او به برگزاری جشنواره نشان ارادت اشاره کرد و گفت: در جشنواره نشان ارادت اجتماعی عظیم از بانوان شکل می‌گیرد که سهم خود را در بازسازی عتبات عالیات نشان می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در استان هم در این جلسه با تاکید بر اینکه کمک‌ها به صورت خود جوش و خارج از کمک‌های اداری و دولتی باشد گفت: برای اجرای طرح‌های بازسازی عتبات عالیات کمک‌ها باید مردمی باشد و مردم پای کار بیایند.

آیت الله حسینی افزود: مشارکت مردم در استان در ساخت مسجد، مدرسه و حسینیه پایین است و این نیاز به فرهنگ سازی برای مشارکت خیران در امور عام المنفعه دارد.

او همچنین اضافه کرد: بانوان با تشکیل گروه‌های خانگی کمک‌ها را در شهر‌ها و روستا‌ها جمع‌آوری کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.