مراسم بزرگداشت امام خمینی(ره) در افغانستان + فیلم

سخنرانان مراسم بزرگداشت امام خمینی(ره) در افغانستان بر تجدید پیمان مسلمانان با امام تأکید کردند.

برنامه‌های متنوع بزرگداشت امام خمینی(ره) در افغانستان؛ همایش اندیشه های امام خمینی(ره)، مسابقات قرآن کریم، همایش جایگاه زن در دیدگاه امام و دکلمه خوانی و اجرای سرود از برنامه‌های متنوعی بود که در این مراسم برگزار شد؛ سخنرانان این همایش امام را الگوی شجاعت و استکبارستیزی دانستند و بر تجدید پیمان مسلمانان با امام تأکید کردند.

مراسم بزرگداشت امام خمینی(ره) در ولایت‌های مختلف افغانستان برگزار شد؛ جایگاه زن در دیدگاه امام یکی از همایش ها در کابل بود؛ همچنین برای بزرگداشت امام در کابل علاوه بر چندین برنامه دیگر، محفل انس با قرآن برگزار شد؛ پیش از ۲۰۰ نفر از دانش آموزان قرآنی و دختر افغانستانی در مسابقه صحیفه امام شرکت کردند.

همچنین مراسم بزرگداشت امام خمینی(ره) در دیگر ولایت‌های دیگر از جمله مزارشریف مرکز استان بلخ برگزار شد؛ در تعدادی از این مراسم ها بر مطالعه بر اندیشه های امام تأکید شد.

امام جمعه مسجد فاطمیه شهر قندهار می‌گوید جرف های امام پس از سال‌ها نیاز به تفسیر دارد؛ صالحی، رئیس شورای سراسری علمای شیعه افغانستان هم میگوید امام در همه زمینه ها الگو بود؛ رئیس کمیته پژوهشی شورای علمای شیعه افغانستان هم از ارادت مردم افغانستان در روزهای تهاجم شوروی سابق در افغانستان گفت.

افغانستان جزو نخستین کشورهایی بود که اندیشه های امام استقبال شد؛ امام نیز مردم افغانستان را مظلوم اما شجاع و مشکل افغانستان را مشکل همه جهان اسلام می‌دانست.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار