مجمع خیرین حامی بازماندگان از تحصیل در خوزستان تشکیل شد

 معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان از تشکیل مجمع خیرین حامی بازماندگان از تحصیل در استان خبر داد.

طبق دستور  معاون  وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی پیرامون شناسایی، جذب، آموزش و نگه داشت بازماندگان از تحصیل و در راستای توافقنامه صورت گرفته بامجمع خیرین حامی بازماندگان از تحصیل، جلسه ای با اعضای این مجمع در خوزستان تشکیل گردید.

اردشیر شریف زاده  معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در این جلسه ضمن تأکید براهمیت وتأثیر سواد، علم و دانش در کیفیت بخشی به زندگی افراد در جامعه گفت: این مجمع برای نخستین بار و در راستای کاهش آمار‌های بازماندگی از تحصیل در حوزه معاونت سواد آموزی استان خوزستان تشکیل شد.

او هدف از تشکیل این مجمع را جلب حمایت خیرین در راستای شناسایی، جذب و بازگشت بازماندگان از تحصیل به روند آموزش عنوان کرد.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان دلایل ترک تحصیل جامعه کم سواد در حوزه سوادآموزی را مشکلات اقتصادی، فرهنگی، بهداشتی و ... عنوان کرد و  خواستار همکاری اعضای مجمع خیرین حامی بازماندگان از تحصیل در عرصه سوادآموزی و حضور فعال این مجمع در کمک به  سوادآموزی استان گردید تا با بهره گیری از حمایت‌های مادی و معنوی از قشر کم سواد و بزرگسال جامعه جهت حضور در کلاس‌های سوادآموزی، علاوه بر ارتقای سطح سواد جامعه کم سواد و بی­سواد،   زمینه توسعه کمی و کیفی فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی جامعه  فراهم شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار