هوای ۲ شهر خوزستان در وضعیت قرمز آلودگی

بر اساس آخرین به‌روزرسانی سامانه پایش هوای کشور وضعیت شاخص هوای ۲ شهر خوزستان روز سه‌شنبه در وضعیت قرمز و ناسالم قرار گرفت.

به نقل از سامانه پایش کیفی هوای کشور در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۲ امروز شاخص کیفیت هوا براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه‌های شهر اندیمشک با شاخص ۱۵۵ میکروگرم بر مترمکعب، دزفول با شاخص ۱۵۳ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت قرمز یعنی ناسالم برای همه گروه‌ها قرار گرفت.

بر این اساس اهواز (حفاری) با شاخص ۱۰۵، اهواز (پادادشهر) با شاخص ۱۱۱، شوشتر با شاخص ۱۳۹، ماهشهر با شاخص ۱۲۶میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارند.

تا این لحظه هوای شهرستان‌های بهبهان، رامشیر و سوسنگرد به علت نبود آلودگی، قابل قبل اعلام شده است.

روز گذشته نیز هوای اهواز و ماهشهر در وضعیت ناسالم قرار داشت.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان ۲۵ ایستگاه فعال پایش کیفی هوا دارد.

 

 

 

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار