وزش بادهای لحظه‌ای در تهران، البرز و قزوین

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: از امشب تا پنجشنبه در استان‌های تهران، البرز و قزوین شاهد وزش بادهای لحظه ای و رگبار باران خواهیم بود.

صادق ضیائیان گفت: روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه در بخش‌هایی از غرب کشور و خراسان شمالی و روز جمعه هم در شمال شرق کشور، دامنه‌های البرز شرقی، بخش‌هایی از شمال غرب کشور، سواحل خزر و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در برخی نقاط  گرد و خاک و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی، طی پنج روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در بخش‌هایی از استان‌های یزد، کرمان، اصفهان، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق فارس هم بارش‌های رگباری همراه با وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

او می گوید: شدت بارش‌ها امشب در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی از جمله تهران، البرز، قزوین، شمال شرق کشور، آذربایجان شرقی، گلستان و کرمان بیشتر شده و خطر آب گرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان آب، طغیان رودخانه‌ها و برخورد صاعقه را به همراه دارد.

ضیائیان گفت: از امشب تا روز پنجشنبه در استان‌های قزوین، البرز، تهران و قم وزش تندباد لحظه‌ای سبب خیزش گردوخاک می‌شود و از فردا تا جمعه در نوار شمالی کشور کاهش دما رخ می‌دهد.

برچسب ها: هواشناسی ، وزش باد
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار