کشف ۲۱۵ کیلوگرم مواد مخدر در مرزهای سیستان و بلوچستان

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان از ناکامی قاچاقچیان و کشف ۲۱۵ کیلوگرم مواد مخدر توسط مرزداران هنگ مرزی سراوان خبر داد.

سردار رضا شجاعی   اظهار داشت: مرزداران در راستای تشدید برخورد قاطع با هرگونه قاچاق مواد مخدر در طول نوار مرز، از فعالیت باند قاچاق مواد مخدر در منطقه مرزی "اسفندک" شهرستان سراوان مطلع شدند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی، محل عبور قاچاقچیان و محموله مواد مخدر مشخص شد و مرزداران با رعایت اصول حفاظتی منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و سوداگران مرگ با مشاهده مرزبانان عرصه را بر خود تنگ دیده و توان مقابله با مأموران را نداشتند و با برجاگذاشتن محموله از محل متواری شدند.

فرمانده مرزبانی استان سیستان وبلوچستان ادامه داد: در بررسی و پاکسازی منطقه مرزداران توانستند ۲۱۵ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف کنند که شناسایی و دستگیری متهمین این پرونده در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.

سردار شجاعی خاطرنشان کرد: مجموعه مرزبانی با اشراف اطلاعاتی و حضور خود در تمام نقاط مرزی استان اجازه نمی‌دهد قاچاقچیان و برهم‌زنندگان نظم و امنیت در هیچ نقطه‌ای از استان احساس امنیت و آرامش کنند.

بازدید معاون مرزبانی فراجا از مرز‌های بلوچستان

معاون هماهنگ کننده مرزبانی فراجا به اتفاق هئیت همراه با حضور در مرز‌های جنوبی استان سیستان و بلوچستان از نزدیک آخرین وضعیت حوزه آموزش، آمادگی عملیاتی و توان رزمی مرزداران در حوزه هنگ مرزی سیرکان را مورد بررسی قرار داد.

سردار حسن اسدالهی در بازدید از حوزه استحفاظی هنگ مرزی "سیرکان"شهرستان سراوان مسئولیت مرزداران این منطقه از کشور را حساس و بسیار پراهمیت خواند و خطاب به آن‌ها اظهار داشت: تلاش‌های شبانه‌روزی و مجاهدت‌گونه شما در حراست از مرز‌های جنوب شرقی کشور، نقش بسزایی در جلوگیری از وقوع جرائم و ارتقاء امنیت کشور دارد که قطعاً این تلاش‌ها در سایه وجود خانواده‌ای اسلامی، با استحکام، پایدار و با حمایت معنوی اعضای خانواده از شما، تحقق می‌یابد.

معاون هماهنگ کننده مرزبانی فراجا با حیاتی خواندن اقدامات مرزداران و ابراز رضایت از خدمات ارزشمند ارائه شده به مردم و مرزنشینان، از تمامی مرزداران خواست تا با پایبندی به منشور اخلاقی مرزبانی و تلاش در راه خدا، در تحقق اهداف عالی مرزبانی بکوشند.

یه گزارش تسنیم، سردار اسدالهی در ادامه سفر خود به مرز‌های جنوبی استان ضمن بازدید از گروهان‌ها، پاسگاه‌ها و برجک‌های مرزی حوزه هنگ سیرکان، به ارزیابی اقدامات به عمل آمده در راستای ارتقاء سطح امنیت منطقه، آمادگی عملیاتی، فراگیری آموزش‌ها و آماده بکاری خودرو‌ها و سلاح‌ها پرداخت و همچنین توان رزمی نیرو‌ها را مورد ارزیابی قرار داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار