برگزاری کارگاه‌های آموزشی مهدویت، نهج البلاغه ونماز درمنطقه سوم دریایی نبوت کنارک

کارگاه‌های آموزشی مهدویت، نهج البلاغه ونماز ویژه کارکنان وظیفه درمنطقه سوم دریایی نبوت کنارک برگزار شد.

  مسئول قرآن، عترت ونماز منطقه سوم نبوت نداجا درباره برگزاری دوره‌ها به صورت کارگاهی گفت: الحمدالله منطقه سوم دراین نقطه مرزی کشور در کنار تمامی فعالیت‌های تخصصی خود برنامه‌های قرآنی و فرهنگی مختلفی را برای جامعه هدف خود برگزار می‌کند. یکی از آن برنامه‌ها در راستای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای برگزاری کارگاه‌های تخصصی و مهدویت براساس منویات مقام معظم رهبری و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران جزو اصول ومعیار‌هایی هست که در اجرای آن از تمام ظرفیت‌ها بهره خواهیم برد.

مسئول قرآن، عترت ونماز منطقه سوم با اشاره به اهداف این دوره، اظهار کرد: ارتقای سطح بینش معارفی، سطح مهدویت و پاسخگویی به شبهات نسل جوان به مباحث مهدویت و فرقه‌های نوظهور، تحقق منویات مقام معظم رهبری در راستای پیاده‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و تربیت نسل سرافراز در سرلوحه امور قرار دارد و درکنار برگزاری این دوره‌ها درسطوح ومقاطع مختلف سنی (کارکنان پایورووظیفه، خانواده ها)کارگاه‌های آموزشی نهج البلاغه وشناخت معارفی وعظیم این کتاب پرمحتوا وپیاده نمودن آن وهم چنین کارگاه‌های آموزشی شیوه‌های جذب فرزندان به نماز ازموارد برنامه‌های اجرایی بخصوص دراین برهه از زمان ویژه کارکنان وظیفه به مدت سه روز باحضور وتدریس اساتید بومی ومطرح کشوری دردوبخش مجزا هرکارگاه به مدت سه ساعت اجرا شد.

وی درباره تشویق‌هایی که برای شرکت‌کنندگان این دوره‌ها در نظر گرفته شده است، گفت: برای کارکنان وظیفه تشویق‌هایی، چون مرخصی در نظر گرفته شده است که در اختیار فرمانده یگان‌ها است. در بخش خانواده‌ها بسته‌های فرهنگی وقرآنی وهدایای نقدی ودربخش کارکنان پایور علاوه بر هدایای نقدی و غیرنقدی حضور در این دوره‌ها جزو سوابق خدمتی آن‌ها لحاظ می‌شود که برای حضور در دوره‌های بعدی از آن‌ها بهره‌مند شوند.

 پس از اتمام این کارگاه‌های مفید طی سه روز، اختتامیه آن بامحوریت محفل انس وتدبر در قرآن کریم درقالب تجلیل از نفرات فعال کارگاه‌ها وهچنین تقدیر از نفرات منتخب مرحله سوم طرح قرآنی تسنیم باحضور امیر فرماندهی منطقه سوم، فرماندهان یگان‌های سربازی در دهه کرامت درمسجد حضرت امام علی (ع) برگزار شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار