استاندار سیستان و بلوچستان:

ارائه خدمات به خانواده‌های مشمول طرح جوانی جمعیت تداوم داشته باشد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ارائه خدمات به خانواده‌هایی که مشمول طرح جوانی جمعیت می‌شوند نباید فقط به زمان تولد کودکان محدود باشد، بلکه این خدمات باید به خانواده‌ها در مدارس و مراحل بعدی زندگی نیز ارائه شود.

  روابط‌عمومی استانداری، محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه جوانی جمعیت با تسلیت فرارسیدن ایام ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و شهدای حادثه پانزده خرداد اظهار داشت: بنیانگذار کبیر انقلاب با اراده و باور قوی وارد میدان مبارزه شدند و با همراهی ملت ایران در برابر مستکبران جهان ایستاداند و به پیروزی رسیدند لذا ما نیز در انجام کارها باید با اراده و باور قوی وارد میدان شویم.

محمد کرمی در ادامه با اشاره به اجرای طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در سطح کشور بیان داشت: موضوع جوانی جمعیت اهمیت ویژه‌ای دارد که برنامه‌ریزی‌، اجرا و پیگیری‌های مناسبی در این زمینه صورت گرفته است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اهمیت طرح جوانی جمعیت تصریح کرد: مسئولان باید شرایط لازم و تسهیلات مطرح شده در این طرح را پیگیری و اجرا کنند.

استاندار با تاکید بر توجه ویژه به نوجوانان و جوانان به عنوان سرمایه‌های اصلی استان اذعان کرد: ایجاد تعاونی‌های دانش‌بنیان با همکاری دستگاه‌های اجرایی؛ جهادکشاورزی، صنعت و معدن، و بنیاد‌مسکن در راستای مهارت‌آموزی و آینده‌نگری جوانان و نوجوانان شتاب بیشتری بگیرد.

 وی با اشاره به اهمیت جایگاه آموزش و پرورش در نظام تربیتی و تاثیر این نظام تربیتی بر خانه، خانواده و دانشگاه به همکاری همه سازمانها با این نهاد تاکیدکرد.  

وی با اشاره به دستورالعمل‌های طرح جوانی جمعیت بیان داشت: بنیاد مسکن، راه و شهرسازی، و بانک‌ها موظف هستند، در زمینه تحویل زمین و ارائه تسهیلات اقدام نمایند.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به مشکلات زوج‌های نابارور افزود: مسئولان مربوطه بایستی امکانات، تجهیزات و زمینه حضور متخصصین مورد نیاز در مرکز ناباروری استان را فراهم کنند.

  وی با اشاره به مبانی نظری قوی، دستورالعمل‌ها و آموزه‌های قرآن بر اهمیت جایگاه این کتاب آسمانی و سیره اهل بیت در نظام تربیتی تاکید نمود.

کرمی بیان داشت: حوزه فرهنگ بسیار مهم است و بسیاری از مسائل و مشکلات موجود در سطح جامعه در حوزه‌های جمعیت، اقتصاد، فناوری و....ریشه‌ فرهنگی دارد، که با بهره‌گیری از آموز‌ه‌های دین اسلام می‌توانیم این مسائل را حل کنیم.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار