توانایی فناوری جدید کره شمالی در هدف قرار دادن نیویورک

رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا تایید کرد کره شمالی توانایی حمله به نیویورک را بدست آورده است.

مایک ترنر، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با‌ای بی سی نیوز تایید کرد کره شمالی با کوچک سازی موفقیت آمیز کلاهک‌های هسته‌ای دیگر توانایی هدف قرار دادن آمریکا بخصوص شهر نیویورک را دارد.

ترنر به‌عنوان رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان، دارای موقعیت بخصوصی در کنگره آمریکا است و از اطلاعات محرمانه سازمان‌های امنیتی این کشور مطلع است. در نتیجه، اظهارات او حاکی از آن است که سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا معتقدند کره شمالی در کوچک سازی کلاهک‌های هسته‌ای به موفقیت دست یافته است.

 او در این خصوص گفت: در رابطه با کره شمالی، بدیهی است که مفهوم بازدارندگی، جایی که ما سلاح (هسته‌ای) داریم و آن‌ها سلاح دارند، مرده است. این نشان می‌دهد که از آنجایی که کره شمالی توانایی هدف قرار دادن شهر‌های بزرگ در شرق آمریکا را به دست آورده است، جلوگیری از حمله هسته‌ای پیشگیرانه با استفاده از سلاح‌های هسته‌ای آمریکا به طور فزاینده‌ای چالش برانگیز شده است. این همچنین می‌تواند نشان دهنده تضعیف بالقوه بازدارندگی گسترده ارائه شده توسط چتر هسته‌ای به شبه جزیره کره باشد.

سازمان‌های نظامی و اطلاعاتی در کره جنوبی هنگام بحث رسمی درباره کوچک‌سازی کلاهک‌های هسته‌ای کره شمالی احتیاط می‌کنند و اعلام می‌کنند که این موضوع به سطح قابل توجهی رسیده است. با این حال، مشخص است که در داخل، کره جنوبی و آمریکا تشخیص داده اند که کوچک سازی تقریباً کامل است یا قبلاً انجام شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۰ ۲۲ خرداد ۱۴۰۲
یه سوال،کره شمالی مگه شرق کره زمین نیس چرا به غرب آمریکا مثل شهر تگزاس یا سیاتل موشک نمی زنه که از سمت شرق نزدیکتر هست نسبت به نیویورک از سمت غرب...مگه زمین گرد نیست؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۱۰ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
اخرشما بخاطر چی با آمریکا دشمنید،شما میتوانید استانی از آمریکا باشید و با بهترین وضع زندگی کنید،
آخرین اخبار