پیگیری مشکلات شهری تبریز در سفر رئیس جمهور

استاندار آذربایجان شرقی سفر استانی رئیس جمهور را فرصت خوبی برای حل مسائل مهم شهری کلانشهر تبریز دانست.

آقای عابدین خرم در نشست بررسی مسائل و مشکلات بازار تبریز با حضور جمعی از معتمدان و بازاریان گفت: مشارکت دولت در مسائل شهری را با تکیه بر چهار اولویت شامل اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام، سامان‌دهی مناطق حاشیه‌نشین، توسعه حمل‌ونقل عمومی و احیای بافت فرسوده پیگیری می‌کنیم.

وی گفت: تمام تلاش ما این است که با هم‌افزایی و همراهی بین بخشی اجازه ندهیم مشکلات شهر تبریز تداوم یابد و آینده بهتری را برای این کلانشهر رقم بزنیم.

 وی اظهار داشت: استانداری آذربایجان شرقی در مسائلی که نیاز به پیگیری در سطح ملی دارد در کنار مدیریت شهری است و از نمایندگان مجلس نیز انتظار داریم که در این زمینه نقش‌آفرینی کنند.

 استاندار آذربایجان شرقی اتمام طرح‌های نیمه‌تمام را جزو اولویت‌های دولت سیزدهم ذکر کرد و گفت: با اهتمام شورای شهر و دستگاه‌های تابعه شهرداری تبریز بسیاری از این پروژه‌ها به اتمام رسیده است.

 وی افزود: در رابطه با مناطق حاشیه‌نشین و مسیرگشایی در این مناطق نیز کار‌های خوبی انجام شده و این موضوع جزو اولویت‌های دولت است که در سفر دوم نیز بحث بدنه‌سازی، سامان‌دهی ساخت‌وساز‌ها و نجات مردم از وضعیت نابسامان این مناطق پیگیری خواهد شد.

آقای خرم درخصوص حمل‌ونقل عمومی در شهر تبریز گفت: در ۱۰ سال گذشته در این حوزه تغییرات چندانی رخ نداده و از این رو دولت گشایش‌هایی را در این رابطه ایجاد کرد از جمله صدور مجوز ورود یک‌هزار دستگاه اتوبوس و ماشین‌آلات سنگین مهندسی که در صورت ابلاغ این مصوبه توسط دولت به شهرداری ارجاع داده خواهد شد.

 وی تصریح کرد: مهمترین موضوع در حوزه حمل‌ونقل شهری متروی تبریز است که از لحاظ منابع، مدیریت و پیمانکار دچار مشکلات اساسی بود که امروز این موضوع حل شده است خط یک مترو تکمیل شده و خط دو با سرعت شروع شده و در حال پیشرفت است و امیدواریم در دو سال آینده این خط به بهره‌برداری برسد خط سوم نیز در ادامه آغاز می‌شود که تردد مردم از این طریق تسهیل خواهد شد.

 استاندار آذربایجان شرقی در خصوص سامان‌دهی و احیای بافت‌های فرسوده و تاریخی تبریز هم گفت: در این خصوص جلسات متعددی با وزارت راه و شهرسازی و با حضور شهرداری و میراث فرهنگی برگزار کردیم که در آن برای نوسازی در این مناطق و بازگشایی مسیر‌های منتهی به آن پیش‌بینی‌های لازم انجام شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
سکینه خدایی
۱۶:۵۹ ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
با سلام
من 16 سال مربی قرآن در مساجد با مدرک مربیگری از سارمان تبلیغات هستم
در خالیکه نه بیمه هستم و هبچ گونه مبلغی در آمد نداریم شما را بخدا بفکر ما هم باشید من 50 سالم است نمدونمدست مان به چ جایی بند نیست و مجرد هستم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۳ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
امید برای حل مشکلات کم هست . امیدواریم که مشکلات زیادتر نشوند.
آخرین اخبار