پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تسهیلات به شرکت های دارویی

رئیس سازمان غذا و دارو، از پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش به شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی خبر داد.

سیدحیدر محمدی،رئیس سازمان غذا و دارو  در پنل سیاستگذاری نظام سلامت و صنعت بیوتک، گفت: متولی تولید دارو در یکجا متمرکز نیست و همه ارکان نظام باید حمایت کنند.

وی با عنوان این مطلب که بیش از ۹۰ درصد مشکلات خارج از سازمان غذا و دارو است، افزود: وظیفه ما تسهیل و تسریع فرآیندها و پیگیری نقش دستگاه‌های دیگر است.

محمدی با عنوان این مطلب که بیش از ۷۰ درصد اعتبارات بانکی ما به مقصد حواله نشده است، ادامه داد: یکی از مشکلات و آشفتگی‌های سازمان غذا و دارو، پیگیری این قبیل امور است که به سرانجام برسد.

وی افزود: در همین راستا، بانک مرکزی بانک‌های عامل را موظف کرد سرمایه در گردش ۳۰ هزار میلیارد مازاد را با اولویت شرکت‌های دارویی پرداخت کنند.

محمدی با عنوان این مطلب که اهمیت داروهای بایوتک برای ما آشکار است گفت: در سفری که به روسیه داشتیم، آن ها از پیشرفت‌های ایران در حوزه بیوتکنولوژی، شگفت زده بودند.

وی افزود: روز به روز تلاش کرده ایم عمق بدهی‌های بیمه‌ها به شرکت‌های دارویی کمتر شود.

تلاش برای به حداقل رساندن آلاینده‌های حاصل از تولید داروها
پیش از این سید حیدر محمدی، در پیامی به مناسبت هفته محیط زیست، نوشت: هفته محیط زیست یادآور اهمیت حفاظت از محیط زیست و تأثیرات آن بر سلامت است. بی شک یکی از چالش‌های جدی بشر در حال حاضر توجه ویژه در حفظ زیست بوم خود و به حداقل رساندن آسیب‌های وارده به آن است، از این رو ارتقای سلامت آب، خاک و هوا قطعاً تأثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی موجودات دارد.

در صنعت داروسازی نیز، حفاظت از محیط زیست و استفاده بهینه از منابع طبیعی، یکی از مسائلی است که در دنیا حائز اهمیت است و برای به حداقل رساندن آلاینده‌های حاصل از تولید دارو‌ها تلاش‌های فراوانی صورت می‌گیرد؛ بنابراین با تلاش در جهت حفظ محیط زیست و کاهش تأثیرات منفی آن، می‌توانیم به سلامت بشر و کاهش بروز بیماری‌ها کمک شایانی کنیم.

همه ما مسئولیت داریم که در جهت حفظ محیط زیست و سلامت بشر تلاش کنیم؛ در این راستا یکی از راه حل‌های به حداقل رساندن ورود آلاینده‌ها و مواد مضر به طبیعت امحا اصولی داروهاست، به طوری که عدم رعایت این مسئله امکان آسیب جدی به محیط زیست و به دنبال آن سلامت مردم وجود دارد؛ بنابراین سازمان غذا و دارو برای دومین سال پویش دارو زباله نیست را با همراهی ۱۵۸ داروخانه منتخب شهر تهران به مدت یک ماه برگزار می‌کند و دارو‌های بلااستفاده خشک و‌تر جمع آوری و با مشارکت چند شرکت پخش به صورت اصولی امحا می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار