تقویت جایگاه داروسازی بالینی در کشور

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، با اشاره به رشد بالای صنعت دارو و داروسازی در کشور، بر اهمیت جایگاه داروسازان بالینی تاکید کرد.

محمد رئیس زاده، رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران در مراسم افتتاحیه دوازدهمین همایش داروسازی بالینی ایران که صبح چهارشنبه در سالن همایش‌های رازی در حال برگزاری است، اظهار داشت: صنعت داروسازی در کشور ما رشد شگرفی داشته است، اما با توجه به پیشرفت‌های بالا، باز هم با معضل دارو مواجه هستیم.

وی با اشاره به توجه رئیس جمهور برای تأمین دارو، افزود: توجه شخص رئیس جمهور به حوزه سلامت یک توجه جدی است که برای رفع دغدغه‌ها در این حوزه دستور پیگیری داده اند.

رئیس زاده ادامه داد: داروسازی بالینی بحث جدی است که در کشور ما آنگونه که باید جایگاه ندارد و جایگاه داروسازی بالینی در کشور پایین است. هدف ما از صنعت دارو، درمان و مداوای بیمار است که باید جدی دیده شود.

وی گفت: شرکت‌های بیمه گر یا تولیت سلامت باید حجم عظیم دارو را محاسبه کند که درست تجویز شود، همچنین تداخلات دارویی و اثرات سو آن را بررسی کند.

رئیس زاده همچنین با تاکید بر اهمیت جایگاه داروسازان بالینی در کشور، ادامه داد: جایگاه قانونی داروسازی بالینی باید نهادینه و تقویت شود ما نیز در این باره آمادگی همکاری کامل داریم.

وی عنوان کرد: در کنار مدیریت بحث دارو، باید بحث‌های تخصصی دارو را نیز دنبال کرد که این بار علمی بزرگ بر دوش داروسازان بالینی است.

دوازدهمین همایش داروسازی بالینی از ۱۷ خرداد به مدت ۳ روز در سالن همایش رازی برگزار می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار