سطح مبارزه علیه ملخ‌های بومی به ۴۰ هزارهکتار رسید

مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی سازمان حفظ نباتات گفت: تاکنون در سطح حدود ۴۰ هزار هکتار مبارزه با ملخ‌های بومی در کشور صورت گرفته است.

آقای سعید معین مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: از اواخر اسفند، مبارزه با ملخ‌های بومی که بیشتر آن، ملخ مراکشی است، در استان‌های کشور آغاز شد و مبارزه همچنان ادامه دارد.

 معین افزود: مبارزه با ملخ مراکشی در سمیرم استان اصفهان در اراضی غیرزراعی و غیرباغی انجام شده و تا دو یا سه روز آینده مبارزه با این آفت بومی در استان مذکور به اتمام می‌رسد.

او ادامه داد: با مبارزه به موقع، تاکنون هیچ خسارتی از ناحیه ملخ بومی به بخش کشاورزی وارد نشده ضمن آن که مشکلی در تامین سم و سمپاش نداریم و همه چیز تحت مدیریت و کنترل است.

معین با بیان اینکه مبارزه با ملخ‌های بومی تا اوایل شهریور طول خواهد کشید، افزود: بیشترین سطح مبارزه با ملخ‌های بومی در استان گیلان و در منطقه رودبار و سیاهکل صورت گرفته است.

مبارزه با سن غلات در سطح ۱.۸ میلیون هکتار

او درباره مبارزه با آفت سن غلات نیز گفت: تاکنون در سطح ۱.۸ میلیون هکتار با سن غلات (گندم و جو) مبارزه شده که حدود ۱.۶ میلیون هکتار آن مربوط به مبارزه با سن مادر و ۲۰۰ هزار هکتار نیز مربوط به پوره سن می‌باشد.

مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور پیش‌بینی کرد؛ سطح مبارزه با آفت سن غلات به دو میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار در کشور برسد.

به گفته او، بیشترین سطح مبارزه با سن مادر در استان‌هایی همچون کردستان، کرمانشاه، همدان و آذربایجان غربی صورت گرفته است.

معین گفت:  سال گذشته در سطح دو میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار با سن غلات مبارزه شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار