رئیسی به ونزوئلا، نیکاراگوئه و کوبا سفر می‌کند

رئیس جمهور روز یکشنبه به سه کشور ونزوئلا، نیکاراگوئه و کوبا سفر خواهد کرد.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان یکشنبه آینده (۲۱ خرداد) در راستای تعاملات بین‌المللی و به‌منظور تداوم سیاست تقویت روابط با کشور‌های همسو و دوست و ارتقای سطح همکاری‌های اقتصادی، سیاسی و علمی، به دعوت رسمی همتایان خود در راس یک هیئت عالیرتبه، به سه کشور ونزوئلا، نیکاراگوئه و کوبا سفر خواهد کرد.

در سفر آیت‌الله رئیسی به منطقه آمریکای لاتین به‌منظور ارتقای سطح روابط و گسترش تعاملات، چندین سند همکاری در حوزه‌های مختلف بین مقامات ایرانی و این ۳ کشور به امضا خواهد رسید.

رئیس‌جمهور همچنین در این سفر نشست‌هایی با تجار و فعالان اقتصادی بومی و ایرانی خواهد داشت. تعداد قابل توجهی از کشور‌های منطقه آمریکای لاتین، علاوه بر ظرفیت‌های اقتصادی متنوع، دیدگاه‌های سیاسی و بین‌المللی نزدیکی نیز با جمهوری اسلامی ایران دارند و همکاری‌های اقتصادی و تجاری میان ایران با این کشور‌ها می‌تواند منافع بسیاری نصیب دو طرف کند.

تعاملات سیاسی و اقتصادی ایران با کشور‌های منطقه آمریکای لاتین و تبادل ظرفیت‌های فیمابین که در دولت‌های نهم و دهم روندی صعودی داشت، در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، همچون تعامل با کشور‌های همسایه، کشور‌های آسیایی و آفریقایی در سایه توجه کم‌ثمر به دولت‌های غربی قرار گرفت و در مدت ۸ سال، تنها یک سفر به منطقه آمریکای لاتین، آن هم در حاشیه عزیمت به نیویورک برای شرکت در هفتاد و یکمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۹۵ انجام شد که طی آن رئیس دولت یازدهم برای شرکت در هفدهمین اجلاس سران کشور‌های عضو جنبش عدم تعهد و تحویل دادن ریاست دوره‌ای این اجلاس به ونزوئلا سفر کرد و پس از شرکت در این اجلاسیه، سفر کوتاهی نیز به کوبا داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
نماینده کادر درمان
۰۸:۲۶ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
انشاله که این سفرها تاثیر مثبتی بر سفره ملت داشته باشد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۱ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
ان شاء الله این سفرها موفقت های بیشماری برای ایران داشته باشند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۰۶ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
به کشورهای که از گشنگی دارن میمیرن سفر میکنه!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۳ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
خوش به حالش سفر وگشت و گذار
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۹ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
عزیزم آمریکای جنوبی قطب غلات و حبوبات هست.بعد از تحریم اکراین باید این اقلام تهیه بشه پس بهترین جایگزین اکراین همین انریکای جندبی هست
آخرین اخبار