رئیس سازمان امور اداری و استخدامی:

پیشنهاد دولت دورکاری پس از ساعت یک بعد از ظهر است

لطیفی گفت: پیشنهاد دولت این است که بعد از ساعت یک بعد از ظهر دستگاه‌هایی که در تهران هستند، به صورت دورکاری باشند. 

میثم لطیفی رئیس سازمان امور اداری و استخدامی در حاشیه جلسه هیئت در جمع خبرنگاران با اشاره به تغییر ساعات کاری کارمندان گفت: ۴۴ ساعت کار تکلیف قانونی است و پیشنهاد ما این بود که بعد از ساعت یک بعد از ظهر و دستگاه‌هایی که در تهران هستند، به صورت دورکاری باشند. 

وی اضافه کرد: این دورکاری توسط هیئت تطبیق مجلس رد شد، اما همچنان پیشنهاد ما پابرجا است، چرا که این از اختیارات دستگاه‌های اجرایی است.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی تصریح کرد: در دستگاه‌هایی که امکان دورکاری وجود دارد، اکیدا توصیه می‌شود که به مساله انرژی توجه کرده و ادارات را در صورت امکان تعطیل کنند تا دستگاه‌های سرمایشی از ساعت ۱۲ به بعد خاموش شوند تا درباره موضوع انرژی تدبیر کنیم.

لطیفی همچنین درباره تعطیلی روز‌های جمعه و شنبه با توجه به تصویب کلیات آن در مجلس، اضافه کرد: مدت‌ها پیش لایحه‌ای را به مجلس ارائه کرده بودیم که اخیرا در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح شده است.

وی ادامه داد: طبق این لایحه ساعت کارکنان از ۴۴ ساعت به ۴۲.۵ ساعت کاهش پیدا می‌کند و برای شهرستان‌هایی غیر از تهران که روز‌های پنجشنبه تعطیل نبود، ایام کاری پنج روز هفته باشد و روز آخر هفته در دستگاه‌هایی که امکان دارند، تعطیل باشد.

لطیفی با اشاره به اینکه برای این موضوع منع قانونی داریم، یادآورشد: اکنون بحث بر این است که این تعطیلی روز پنجشنبه باشد یا شنبه که در حال کار مطالعاتی هستیم و این جزو اختیارات هیات وزیران است و قانون هم این اجازه را داده است.

وی افزود: در زمان حاضر جمع بندی برای تعطیلی پنجشنبه‌ها است و برای دستگاه‌هایی که ارتباطات بین‌المللی دارند، روز شنبه تعطیل خواهد بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار