کارشناس والیبال:

تیم ملی ژاپن برتری مطلقی نسبت به ما نداشت/ ملی پوشان کشورمان هنوز فرصت جبران دارند

فرهاد نفرزاده گفت: تیم ملی والیبال ژاپن برتری مطلقی نداشت و ما می‌توانستیم امتیازات را جبران کنیم، اما متاسفانه بازی را باختیم.

فرهاد نفر زاده کارشناس والیبال درباره بازی ایران و ژاپن اظهار کرد: به نظرم  ست اول مهم‌ترین بخش بازی دیروز بود. با توجه به جدال ایران و ژاپن در رتبه بندی جهانی و انتخابی المپیک این حساسیت بیشتر شد چرا که هر ۲ تیم مدعی اصلی قاره هستند. ما در ست اول می‌خواستیم ژاپن را غافلگیر کنیم و فکر می‌کنم به همین خاطر از پوریا حسین خانزاده استفاده کردیم، اما به نظرم آن طور که باید و شاید نتوانست ظاهر شود؛ به هرحال بی‌تجربگی او را تحت تاثیر قرارداد. امیرحسین اسفندیار هم در فرم خوبی ظاهر نشد و همه این مسائل دست به دست هم داد که ما ست اول را با اختلاف ببازیم. در ادامه ست با تعویض‌هایی که صورت گرفت بازی حالت برابری پیدا کرد، اما اختلاف به قدری زیاد بود که ما نتوانستیم جبران کنیم.

اوافزود: ست دوم را خوب شروع کردیم و حضور شریفی جای اسفندیار کمک زیادی به تیم ملی کرد. در ادامه هم از ژاپن جلو افتادیم، اما به نظرم قدر موقعیت‌ها را ندانستیم و امتیازات از دست رفت و ژاپن دوباره فاصله گرفت. ست سوم پایاپای بود، اما بازهم به نتیجه نرسیدیم. شریفی و معنوی نژاد می‌توانستند از ابتدا در ترکیب قرار بگیرند وای کاش از اول بازی می‌کردند تا تاثیرگذار باشند.  

 کارشناس والیبال گفت: ما در سرویس و دفاع نسبت به ژاپن بهتر بودیم، اما این تیم در توپ گیری و دریافت بهتر کار کرد. ژاپن برتری مطلقی نداشت و ما می‌توانستیم امتیازات را جبران کنیم و متاسفانه بازی را باختیم.

او درباره  ترکیب تیم ملی در سه ست مسابقه  بیان کرد: نمی‌توانم بگویم ترکیب تیم ملی درست نبود یا کادرفنی شناختی از تیم نداشت چرا که بهروز عطایی حدود ۲  سال است که با بازیکنان کار می‌کند. اسفندیار، همایونفرمنش، جلوه، حضرت پور همه سابقه بازی در تیم ملی را دارند و موسوی هم خودش کوه تجربه است. این استراتژی کادرفنی بود که  تصمیم گرفت از بازیکنی استفاده کند که تیم مقابل روی او آنالیز نکرده است. این ریسک ممکن است گاهی بگیرد و باعث پیروزی تیم شود، اما گاهی هم منجر به شکست شود  و این ارتباطی به عدم شناخت ندارد.

نفرزاده با اشاره به  اینکه ایران هنوز فرصت جبران را دارد، گفت: کادرفنی هم بازی مقابل ژاپن را حساس کرده بود و همین حساسیت دامن گیر بازیکنان شد. به نظرم ژاپن هم آنقدر قوی نبود که برای ما دست نیافتنی باشد. ۱۱ بازی دیگر برای ما باقی مانده و با این شکست همه چیز تمام نشد و اتفاق خاصی رخ نداده است. من فکر می‌کنم در ۱۱ بازی باقی مانده حداقل ۶ یا ۷ بازی شانس بالای پیروزی داریم.

او درباره بازی دوم ایران مقابل لهستان نیز گفت: لهستان رقیب سنتی ما در تورنمنت‌های بین المللی است  و همیشه مقابل این تیم خوب بازی کردیم. در حال حاضر هم ۲ مربی لهستانی در کادر ما حضور دارد  و این می‌تواند به شناخت فنی از حریف کمک کند. ما می‌توانیم مقابل لهستان بازی خوبی به نمایش بگذاریم چرا که خیلی خوب این تیم را می‌شناسیم.  

نفرزاده درباره پیروزی چین مقابل بلغارستان و در پاسخ به این سوال که آیا این تیم می‌تواند برای ایران و ژاپن رقیب دردسرسازی باشد یا نه گفت: من بعید می‌دانم چین برای ژاپن و ایران دردسرساز شود. بلغارستان تیم آماده‌ای نبود و ترکیب ناهماهنگ و بی‌تجربه‌ای داشت، اما بازیکنان چین سال‌ها در کنار هم بازی کردند. اگر بازی چین و بلغارستان در روز‌های آینده برگزار می‌شد حتما شاهد پیروزی بلغار‌ها بودیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۰ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
ما بد نبودیم ژاپن بهتر بود. من امید دارم که بازی های بعدی رو ایشالله با نتایج بهتری پیش ببریم.
آخرین اخبار