پرندگان نادر در تالاب کانی‌برازان مهاباد جوجه‌آوری کردند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: کارشناسان این اداره در پایش‌های خود از پناهگاه حیات وحش و تالاب بین المللی کانی برازان این شهرستان، جوجه آوری پرنده‌های نادر و در حال انقراض آبزی و کنارآبزی را مشاهده کردند.

فاروق سلیمانی رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد با بیان اینکه این پرندگان شامل اردک سرسفید، اردک سرحنایی، اردک بلوطی و گونه‌های کنارآبزی مانند خروس کولی سینه سیاه بودند، گفت: از میان این گونه‌های نادر، اردک سرسفید از گونه‌های در حال انقراض است که جوجه‌آوری این گونه در این پناهگاه حیات وحش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی اضافه کرد: وضعیت مطلوب این پناهگاه حیات وحوش از نظر وجود آب و غذای کافی در کنار امنیت موجود در آن باعث شده شمار زیادی از پرندگان آبزی و کنارآبزی در نیزار‌های ابن تالاب لانه سازی و جوجه آوری کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد ادامه داد: با توجه به جوجه آوری گونه‌های نادر و شمار زیاد پرندگان مهاجر و بومی، نظارت و گشت‌های کنترلی محیط بانان این اداره در این تالاب شدت بیشتری دارد و ورود افراد متخلف به این تالاب با شدت بیشتری کنترل می‌شود.

سلیمانی از اهالی روستا‌های اطراف این تالاب خواست در این مدت همکاری بیشتری با محیط بانان و کارشناسان این اداره داشته باشند و در صورت مشاهده افراد متخلف در حاشیه تالاب مراتب را به یگان حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.