در نشست خبری مطرح شد:

هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار از محل سفر رئیس جمهور به مهاباد تخصیص یافت

فرماندار ویژه مهاباد گفت: هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به این شهرستان اختصاص یافته است.

حسن عباسی فرماندار ویژه مهاباد در نشست با اصحاب رسانه مهاباد گفت: این اعتبارات شامل ۳۰۰ میلیارد تومان به پروژه احداث بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی، ۳۰۰ میلیارد تومان به تصفیه خانه شهرک صنعتی، ۳۰ میلیارد تومان به علاج بخشی سد و ۳۵۰ میلیارد تومان نیز به اتمام کریدور مهاباد به ارومیه و مهاباد به میاندوآب اختصاص یافته است.

وی از اختصاص ۱۷۱ هکتار به محدوده شهر خبر داد و گفت: این اراضی در راستای کمک به کاهش قیمت زمین و احداث منازل مسکونی به محدوده شهری اضافه خواهد شد.

فرماندار ویژه مهاباد با بیان اینکه مشکل چندین ساله اغلب تعاونی‌های مسکن این شهرستان رفع شده است، افزود: با حل مشکلات تعاونی‌های مسکن بیش از سه هزار قطعه زمین در سطح شهرستان به افراد عضو واگذار شده که برای احداث در مرحله صدور مجوز از طرف شهرداری است.

عباسی با اشاره به معضلات ترافیک شهری نیز بیان کرد: احیا و آبادانی شهرک صنفی کاوه و استقرار مرکز شماره گذاری طی ماه جاری اجرایی و به تدریج روند انتقال صنوف آلاینده انجام می‌شود.

هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار از محل سفر رئیس جمهور به مهاباد تخصیص یافت

وی اضافه کرد: نصب دوربین‌های هوشمند ترافیکی، احداث پارکینگ‌های طبقاتی و زوج و فرد کردن مسیر‌های پر تردد از دیگر برنامه‌های برای کاهش بار ترافیکی سطح شهر است.

عباسی با بیان اینکه امسال ۱۰۵ میلیارد ریال اعتبار برای آسفالت بیش از ۹۶ کیلومتر از راه‌های روستا‌های این شهرستان اختصاص یافت، افزود: در سال جاری آسفالت راه‌های روستایی برای ۱۰۰ روستای این شهرستان پیش بینی شده که تاکنون آسفالت ۱۲ روستا انجام و مابقی در مرحله پیمان سپاری است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.