آتش سوزی مراتع زنجان سال گذشته ۸۶ درصد کاهش یافت

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: پارسال چهار مورد آتش سوزی در سطح مراتع این استان به وقوع پیوست که این تعداد در مدت مشابه سال قبل آن ۲۹ مورد بود که کاهش ۸۶ درصدی را نشان می دهد.

حسن حسینی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با بیان اینکه آتش سوزی مراتع زنجان سال گذشته ۸۶ درصد کاهش یافت گفت: بر این اساس میزان مساحت دچار حریق مراتع استان در سال گذشته ۵۲ هکتار و این میزان در سال ماقبل آن، ۱۷۸ هکتار بود که کاهش ۷۰ درصدی دارد.

وی با بیان اینکه حفظ عرصه های منابع طبیعی از اولویت های برنامه سال جاری است، اضافه کرد: یکی از ماموریت های ذاتی یگان حفاظت، تعلیم نیروهای تحت امر و همیاران محافظ طبیعت است.

این مسئول تاکید کرد: کارگاه های آموزشی ماموران یگان حفاظت با هدف بالا بردن سطح علمی و عملی کارکنان و ماموران حفاظت منابع طبیعی که به منظور حضور به موقع و همراه با سرعت و دقت و سلامت برای کنترل آتش است، برگزار می شود.

وی یادآور شد: حفظ و صیانت کارکنان و همیاران طبیعت در ماموریت ها و رعایت اصول ایمنی در اطفاء حریق امری الزامی است.

حسینی اظهار داشت: برای اقدامات موثر پیشگیری از آتش سوزی در بخش ها و مناطق روستایی، نیازمند برگزاری کلاس های آموزشی هدفمند برای بهره برداران منابع طبیعی و آبخیزداری هستیم که روسای منابع طبیعی شهرستان ها باید اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان خاطرنشان کرد: تجهیز و استفاده از سامانه های هوشمند پایش عرصه های طبیعی منتج به حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت در مناطق بحرانی و اقدام هدفمند و مناسب در حراست مراتع و جنگل ها می شود، در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.