هوای ۴ شهر خوزستان ناسالم برای گروه‌های حساس

بر اساس آخرین به روزرسانی سامانه پایش هوای کشور وضعیت شاخص هوای چهار شهر روز چهارشنبه برای گروه‌های حساس در وضعیت ناسالم قرار گرفت.

 بنا بر گزارش سامانه پایش کیفی هوای کشور در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۴ امروز شاخص کیفیت هوا براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه شهر ماهشهر با شاخص ۱۲۱ میکروگرم بر مترمکعب، اهواز (حفاری) با شاخص ۱۲۰ میکروگرم بر مترمکعب، اهواز (پادادشهر) با شاخص ۱۰۴ میکروگرم بر مترمکعب، دزفول با شاخص ۱۰۳ میکروگرم بر مترمکعب و سوسنگرد با شاخص ۱۱۹ میکروگرم بر مترمکعب برای گروه‌های حساس در وضعیت ناسالم قرار گرفت.

تا این لحظه هوای شهرستان‌های اندیمشک، بهبهان، رامشیر، شوشتر، رامهرمز به علت نبود آلودگی، قابل قبل اعلام شده است.

روز گذشته هوای اندیمشک و دزفول در وضعیت ناسالم و قرمز قرار داشت.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

۲۵ پایگاه سنجش آلودگی هوا در خوزستان فعال است که کار پایش و ارزیابی میزان آلایندگی را انجام می‌دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
بختیاری
۲۰:۴۶ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
شرکت نفت ها و فولادها و غیره باید بفکر ساخت نیروگاه‌های خورشیدی و بادی باشند
آخرین اخبار