حجت‌الاسلام‌والمسلمین خداداده:

هسته‌های مقاومت در مساجد شکل می‌گیرند

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد گفت: هسته های مقاومت در مساجد شکل می گیرند. اگرچه با نقطه ایده آل فاصله داریم اما نباید جامعه را ناامید کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین کمال الدین خداداده در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی که در حوزه علمیه امام خمینی (ره) برگزار شد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مراسم ۱۴ خرداد در حرم بنیانگذار انقلاب اسلامی (ره) گفت: ایشان بر تربیت هسته‌های مقاومت تاکید داشتند و امروز باید بگوییم که هسته‌های مقاومت در مساجد شکل می‌گیرند. اگرچه با نقطه ایده آل و آرمانی فاصله داریم، اما نباید جامعه را ناامید کنیم و بگوییم که مساجد بسته است و کسی به مسجد نمی‌رود.

وی تشکیل هیئت اندیشه ورز و اهتمام به مسایل تربیتی با دیدگاه مسجد، مدرسه و منزل را از دیگر رویکرد‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برشمرد و افزود: اقدامات ویژه‌ای را برای ایام اوقات فراغت در نظر گرفته ایم و بنا داریم بحث ارتباط مسجد و مدرسه را مورد توجه قرار دهیم. در این حوزه تلاش داریم که به برنامه‌های اوقات فراغت امسال رنگ و بوی دیگری ببخشیم.

حجت الاسلام والمسلمین خداداده با اشاره به فعالیت ۲۶ هزار کانون فرهنگی هنری ثبت شده در کشور گفت: ۱۲ هزار کتابخانه در جوار مساجد فعالیت می‌کنند که برای تامین منابع آن‌ها تلاش می‌کنیم.

رییس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به طرح‌هایی همچون پایش کتاب و آموزش کتابداران مساجد که با اهتمام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد توجه قرار گرفته است، گفت: امسال ۲۷۰ هزار کتاب جدید به کتابخانه‌های مساجد اضافه کردیم و آموزش‌های آنلاین و حضوری در نمایشگاه کتاب ویژه کتابداران مساجد برگزار شد، ضمن اینکه پیگیری بیمه کتابداران، حمایت از چاپ کتاب در جهت تکریم از ائمه جماعات، چاپ کتاب با موضوع ائمه جماعات و همچنین حمایت از انتشار پایان نامه‌های مرتبط با موضوع مسجد نیز امسال از سوی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در حوزه سرود و تئاتر گفت: در این دو بخش نیز تلاش کردیم از ظرفیت هنرمندان نوجوان و جوان انقلابی بهره ببریم.

بنا بر این گزارش، در ادامه این نشست، حجت الاسلام روح الله رهبری با اشاره به نگاه ویژه رییس ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به مباحث مسجدی و تربیتی و اهتمام وی در این حوزه گفت: خوشبختانه این روحیه به کانون‌های مساجد نیز تسری یافته است.

مشاور رییس ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور بیان کرد: در حال حاضر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد در ۳۱ استان و دو منطقه ویژه دارای دفتر نمایندگی است که این دفاتر ذیل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می‌کنند؛ ضمن اینکه از ظرفیت نخبگان علمی، جوانان پر شور، با انگیزه و انقلابی در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و دفاتر ستادی استفاده شده است.

وی با تاکید بر این موضوع که برنامه‌ها و اهداف برای به نتیجه رسیدن نیازمند زمان هستند، گفت: امروز بارقه امید در داخل و خارج کشور منتشر شده است و شاهدیم که دیگر کشور‌ها از مساجد و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد موفق کشور ما، الگوبرداری می‌کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۴۶ ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
مسجد مهم است نظافت کامل و قرآن کتاب باید بالا کمد محکم و تمیزشان دقیق کنید
باید مسجد های باز کنید دوباره عبادت گاه و دعا بیشتر کنید بهتر است
آخرین اخبار