آموزش و پرورش و سپاه استان سمنان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: تفاهم نامه همکاری در راستای شناسایی افراد بی سواد و کم سواد ۱۰ تا ۴۹ ساله بین این اداره کل و فرماندهی سپاه استان امضاء شده است.

عادل خالقی ثمرین مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه آموزش و پرورش با سپاه سمنان تفاهم نامه همکاری امضا کرد، ابراز کرد: این تفاهم نامه همکاری در راستای شناسایی افراد بی سواد و کم سواد ۱۰ تا ۴۹ ساله محلات امضا شده است.

وی افزود: این تفاهم نامه کار شناسایی افراد بی‌سواد با اولویت کودکان بازمانده از تحصیل برای ایجاد فرصت تحصیل آن‌ها در دوره‌های مختلف آموزشی بین اداره کل آموزش و پرورش و فرماندهی سپاه استان سمنان منعقد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان ادامه داد: این تفاهم نامه با هدف ایجاد زمینه و زیرساخت‌های لازم برای مردمی کردن سوادآموزی و ارتقا شاخص‌های توسعه فرهنگی و سطح سواد ساکنین محلات به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش نرخ سواد امضا شد.

خالقی ثمرین گفت: امید که با کمک فرماندهان و رابطان پایگاه‌های بسیج مساجد و محلات به شناسایی درصد پایینی از جامعه آماری استان سمنان که بی سواد یا کم سواد هستند دست یافته و با جذب و آموزش این افراد قدم‌های مؤثری در جهت عدالت آموزشی و سرانجام بخشی به بی سوادی برداریم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.