مقدمات بازگشایی مرز مسافری شوشمی در عید قربان فراهم شده است

سرپرست فرمانداری شهرستان پاوه گفت: مقدمات بازگشایی مرز مسافری شوشمی فراهم شده و در عید قربان شاهد تردد مسافر از این مرز خواهیم بود.

علیرضا حیدری  روز چهارشنبه در نشست هماهنگی بازگشایی و تردد مسافر در پایانه مرزی شوشمی شهرستان پاوه با حضور امیری مشاور استاندار کرمانشاه در امور عراق، سردار باقری فرمانده قرارگاه رمضان، مدیرکل سیاسی و انتظامی استانداری، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و معاونین فرماندار و مسئولان دستگاه‌های متولی در سالن جلسات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانداری، گفت: با توجه به توافقات صورت گرفته و تاکید استاندار کرمانشاه سایت مسافری مرز شوشمی باید تا عید قربان مهیای تردد مسافران باشد.

وی خطاب به دستگاه‌های متولی گفت: تا زمان مقرر باید تمام زیرساخت‌های لازم جهت راه اندازی سایت موقت مسافری در مرز شوشمی آماده شوند و انشاالله شاهد تردد مسافر از این مرز باشیم.

سرپرست فرمانداری پاوه افزود: کارگروهی با مسئولیت راهداری شهرستان جهت برطرف نمودن نواقصات سایت مرز شوشمی تشکیل و در کوتاه‌ترین زمان ممکن این نواقصات برطرف گردد.

وی همچنین گفت: ضروری است ۲ گیت با امکانات و تجهیزات کامل جهت سهولت کار در مرز مستقر شوند.

حیدری افزود: در روز‌های ۳۰ و ۳۱ خرداد نیز قطعا مانور آمادگی کامل دستگاه‌های متولی امر در سایت موقت تردد مسافر در شوشمی صورت بگیرد و در این روز دیگر هیچ کوتاهی از هیچ دستگاهی پذیرفتنی نیست. مدیرکل راه سازی و حمل نقل جاده‌ای استان کرمانشاه نیز در این جلسه گفت: کانکس‌ها و گیت لازم جهت تردد مسافر از مرز شوشمی آماده نصب است و همچنین سایر تعهدات خود را جهت راه اندازی سایت مسافری انجام خواهیم داد.

مشاور استاندار کرمانشاه در امور عراق نیز در این نشست با بیان اینکه استاندار کرمانشاه بعد از انتصابشان نگاه ویژه‌ای به مرز ایران و عراق خصوصا در شهرستان پاوه داشته اند، گفت: استان کرمانشاه تنها استانی است که هم با اقلیم کردستان و هم با دولت مرکزی عراق مرز مشترک دارد و این یک نعمت آشکار است.

«محمد امیری» افزود: گذشتگان ما در کمال تاسف بنا به هر دلایلی نسبت به این نعمت‌ها غافل بوده اند لذا درخواست دارم که مسئولان بصورت جهادی نگاه ویژه‌ای به این فرصت غرق در نعمت ما با عراق داشته باشند.

وی گفت: ما باید نسبت به این موضوع انگیزه سیستمی و تشکیلاتی نداشته باشیم چرا که قبلا امتحانش پس داده شده است لذا ما باید نگاهمان نسبت به این مرز را حتی شهرستانی و استانی نبینیم بلکه در سطح ملی ببینیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.