معاون بنیاد برکت خبر داد؛

پیش‌بینی اجرای ۳ هزار طرح اشتغالی در گیلان

معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت کشور امروز در رشت گفت: امسال اجرای ۳ هزار طرح اشتغالی برای گیلان پیش‌بینی شده است.

مرتضی نیازی، معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت کشور امروز (چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه) در دیدار با استاندار گیلان گفت: در سال جدید اجرای ۳ هزار طرح اشتغالی در این استان پیش‌بینی کرده ایم که برای تحقق آن از تمام ظرفیت گیلان استفاده خواهیم کرد.

او از ایجاد ۱۰ هزار مشاغل کارگاهی در کشور توسط بنیاد برکت هم خبر داد و افزود: از ۳ هزار طرح اشتغالی متعهد شده در گیلان ۵۰۰ طرح به مشاغل کارگاهی و مابقی به اشتغال خرد و خانگی اختصاص پیدا می‌کند.

معاون بنیاد برکت کشور همچنین بر لزوم توجه به مزیت‌های استان گیلان در حوزه‌های کشاورزی و صنایع دستی تأکید و تصریح کرد: در حوزه کشاورزی از جمله اصلاح بذر، نحوه کشت و برداشت و هم چنین بازار هدف، بنیاد برکت برنامه‌های ویژه‌ای دارد که این امر در گیلان با توجه به کشاورزی محور بودن این استان انجام خواهد شد.

بنیاد برکت به تحقق ۳۲ هزار تعهد شغلی در گیلان کمک کند

اسدالله عباسی، استاندار گیلان هم سهم این استان در ایجاد اشتغال در سال ۱۴۰۲ را ۳۲ هزار تعهد اشتغال برشمرد و گفت: در سال گذشته هم ۳۶ هزار تعهد اشتغال ایجاد شد.

او با اشاره به اعطای تسهیلات کوچک و بزرگ به کارآفرینان و متقاضیان ایجاد اشتغال در کشور توسط بنیاد برکت افزود: این بنیاد همواره با اعطای تسهیلات به یاری کارآفرینان آمده و نقش بسیار مهم و تأثیرگذاری در ایجاد اشتغال و رونق تولید در کشور و گیلان داشته است.

استاندار یکی از مزیت‌های گیلان را صنایع دستی دانست و تصریح کرد: صنایع دستی، آبزی‌پروری و کشاورزی از مشاغل کوچک هستند که بنیاد برکت با با توسعه این مشاغل در گیلان به تحقق شعار سال و ایجاد اشتغال کمک خواهد کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.