برخورد با تخلف در یک حوزه امتحان نهایی در استان البرز

مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش از برخورد با تخلف در یک حوزه امتحان نهایی در استان البرز خبر داد.

در دقایق پایانی آزمون روز سه شنبه، ۱۶ خرداد پدر یکی از دانش آموزان برگه‌ای که پاسخ تعدادی از سؤالات روی آن نوشته بوده را در آستانه درب ورودی به نگهبان حوزه داده تا به فرزندش تحویل دهد این اتفاق نزدیک به پایان آزمون رخ داده و در آن زمان تعداد اندکی از شرکت کنندگان در جلسه حضور داشتند. همزمان دانش آموز دیگری که قصد خروج داشته این صحنه را مشاهده، برگه مورد نظر را گرفته، با خود به حیاط مدرسه برده و ضمن پرخاشگری سعی در برهم زدن نظم محل برگزاری آزمون را داشته است.

دراین خصوص مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش و براساس تصاویر ضبط شده با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

برگه در اواخر آزمون (ساعت۱۰) توسط، ولی دانش آموز و برای تحویل به او در اختیار نگهبان قرار گرفته است. این موضوع به هیچ عنوان به منزله لو رفتن سؤالات نیست.

مسئولیت حفاظت از حوزه و برقراری نظم و آرامش به عهده عوامل حوزه است و از آن جا که رخداد اخیر مبین قصور عوامل بوده، بلافاصله مسئولین آموزش و پرورش منطقه با حضور در مدرسه (ساعت ۱۰:۱۵) موضوع را پیگیری کرده و با دستور مدیرکل استان، ابلاغ عوامل اجرایی لغو و به هیئت رسیدگی به تخلفات معرفی شدند.

همچنین در مورد دانش آموز متخلفی که با همکاری پدرخود و نگهبان حوزه نسبت به رد و بدل پاسخ سوالات اقدام کرد، نیز مطابق آیین‌نامه رسیدگی به تخلفات و جرائم آزمون‌ها، صورت جلسه تنظیم و به هیات بدوی رسیدگی به تخلفات معرفی شد.

از دانش آموزان انتظار می‌رود هرگونه اتفاق خارج از روال و بروز تخلفات احتمالی را بدون برهم زدن نظم حوزه به مسئولین اطلاع دهند که متاسفانه در این مورد دانش آموزی که از موضوع مطلع شده با رفتار نامناسب خود سعی در تشویش اذهان داشته است. بدیهی است این رفتار نیز نوعی تخلف و قابل پیگیری است.

 آموزش و پرورش ضمن تلاش برای برقراری نظم درحوزه‌ها و ممانعت از بروز هرگونه تخلف، قاطعانه اقدام می‌ کنند. همچنین دانش آموزان برای کسب اخبار و اطلاعات از حوزه‌های آزمون، کانال emtehanat_۴۰۲ در پیام رسان شاد را مشاهده کنند و دانش آموزان و اولیاء می‌توانند گزارشات خود از وقایع آزمون‌ها را بدون فوت وقت در واحد مجازی نظارت برآزمون‌ها در صفحه اصلی پیام رسان شاد به آموزش و پرورش اطلاع دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار