افزایش چهار برابری ظرفیت آب‌شیرین‌کن غرب جزیره قشم

طرح افزایش چهار برابری ظرفیت آب‌شیرین‌کن غرب قشم با اقدام جهادی متخصصان داخلی و نیروهای بومی شرکت آب،برق و تاسیسات قشم به مرکزیت آب‌شیرین‌کن باسعیدو به بهره‌برداری رسید.

 شهرام داوری مدیرعامل شرکت آب، برق و تاسیسات قشم عصر چهارشنبه در آیین بهره‌برداری از این آب شیرین‌کن گفت: در راستای خدمت رسانی بهتر، افزایش رضایتمندی روستاییان و تامین نیاز حیاتی جامعه محلی غرب جزیره به آب آشامیدنی سالم و بهداشتی، شرکت آب، برق و تاسیسات قشم با تکیه بر توان فنی جوانان بومی و متخصصان درون سازمانی خود طی ۲۰ روز اخیر و در قالب اقدامی جهادی، طراحی و نصب دستگاه آبشیرین‌کن یکهزار و ۲۰۰ متر مکعبی را با موفقیت به انجام رساندند.

او گفت : در قالب این طرح، ظرفیت تولید آب‌شیرین‌کن باسعیدو از ۴۰۰ به یک‌هزار و ۶۰۰ متر مکعب افزایش می‌یابد که ۱۳ روستای باسعیدو، دوستکو، کانی، مرادی، گوری، درکو، دولاب، کُنار سیاه، تُم گس، عایشه آباد، سریگ، چاهو شرقی و چاهو غربی منطقه منتهی الیه غربی این جزیره را پوشش خدمات رسانی می‌دهد؛ با این اقدام، شمار مصرف کنندگان آب سالم و بهداشتی تولید شده در این مجموعه آبشیرین‌کن به بیش از ۱۰ هزار نفر افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت آب، برق و تاسیسات قشم ارزش معادل ریالی تجهیزات دستگاه‌های اسمز معکوس (RO) و عملیات طراحی و نصب این تجهیزات شیرین سازی آب از دریا را بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد که از محل منابع داخلی و جابجایی تجهیزات از سایت آبشیرین‌کن شهر قشم به غربی‌ترین نقطه غرب جزیره محقق شده است.

در آیین بهره برداری از طرح افزایش ظرفیت چهار برابری آب‌شیرین‌کن غرب جزیره قشم عادل پیغامی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، محمد محمدحسینی فرماندار قشم، حبیب بازماندگان رییس شورای اسلامی شهر قشم، جمعی از مسوولان نظامی و انتظامی و مردم جامعه محلی در محل آبشیرین‌کن روستای باسعیدو همجوار با بندر صیادی این روستا حضور داشتند.

یادآور می‌شود، تانکر‌های اهدایی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به استان هرمزگان با پلاک سازمانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در قالب طرح آبرسانی سیار با هماهنگی قرارگاه آبرسانی شهرستان قشم وظیفه انتقال آب شیرین را به ۱۳ روستای غرب جزیره قشم برعهده دارند.

باسعیدو، غربی‌ترین روستای جزیره قشم است که آثار تاریخی باقیمانده از دوران اقامت انگلیسی‌ها در آن به وضوح دیده می‌شود.

مسجد شیعیان این منطقه معروف است و مهم‌ترین بندر صیادی جزیره قشم در این روستا قرار دارد.

ژئوسایت باسعیدو در میان کوه‌های این منطقه بر اثر فرسایش به وجود آمده و چشم انداز کم نظیری از فرسایش در سازند‌های زمین شناسی را نمایش می‌دهد.

صحنه غروب آفتاب در روستای باسعیدو در غرب جزیره قشم بی نظیر و بی بدیل است.


اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.