پرداخت ۱۰۶ هزار میلیارد تومان از بدهی تامین اجتماعی به بانک‌ها

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور گفت: ۱۰۶ میلیارد تومان از بدهی تامین اجتماعی به بانک‌ها در ۷ سال اخیر تسویه شده است.

میرهاشم موسوی امشب در نشست شورای اداری شهرستان کهگیلویه، اظهار داشت: ناپایداری و استقراض از بانک‌ها از مهمترین مشکلات سازمان تامین اجتماعی بوده که در سال‌های اخیر بهبود وضع موجود جزو اولویت‌های در دستور کار قرار بوده است.

وی ازپرداخت ۱۰۶ هزار میلیارد تومان از بدهی تامین اجتماعی به بانک‌ها در ۷ سال اخیر خبر داد و افزود: هم اکنون در استان‌های مختلف کشور بیش از ۴۲۰ درمانگاه و ۲۰ بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی مربوط به سازمان با بهترین و به‌روزترین تجهیزات به جامعه هدف تامین اجتماعی خدمات رسانی می‌کنند در حالی قبل از انقلاب تنها ۲۰ درمانگاه داشتیم.

موسوی سرمایه‌گذاری در مناطق محروم را از اولویت‌های شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) عنوان کرد و ادامه داد: برای تکمیل و بهره‌برداری از سیمان سپو بعد از انجام کار‌های کارشناسی توسط هلدینگ مربوطه، آماده همکاری هستیم.

موسوی بیان کرد: در راستای پیگری مصوبه دولت در احداث بیمارستان تامین اجتماعی با همکاری وزارت بهداشت در شهر دهدشت سهم ۳۰ درصد سازمان در کمترین زمان ممکن با اجرایی شدن این طرح تامین خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور از درمانگاه تخصصی دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه بازدید کرد و ادامه داد: در راستای خدمات‌رسانی بهتر به بیمه شدگان توسعه و تجهیز درمانگاه‌های مناطق محروم در دستور کار است.

نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام در مجلس شورای اسلامی نیز در شورای اداری کهگیلویه با تاکید بر اینکه بیمارستان فرسوده و مستهلک ۲۲۰ تختخوابی دهدشت جوابگوی نیاز مردم نیست، گفت: مردم منتظر احداث بیمارستان تامین اجتماعی در دهدشت هستند و این مسئله را به عنوان یک خواسته از دولت، مستمر پیگیری می‌کنند.

حجت‌الاسلام سید محمد موحد با اشاره به نیمه تمام رها شدن سیمان سپو توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی، افزود: انتظار می‌رود شستا برای تعیین تکلیف این پروژه ورود کرده و برای ۴۰۰ جوان بیکار شغل ایجاد کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.