ربیس‌کل دادگستری کردستان خبر داد؛

صدور حکم محکومیت ۳۰ نفر از مدیران و کارکنان کردستان

ربیس‌کل دادگستری کردستان از صدور حکم محکومیت ۳۰ نفر از مدیران، شهرداران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان طی یکسال اخیر خبر داد.

حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی ربیس‌کل دادگستری کردستان از محکومیت قطعی ۳۰ نفر از مدیران، شهرداران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی سطح استان، متعاقب بررسی گزارش‌های بازرسی کل استان کردستان در دادگستری استان در مبارزه قاطع با فساد در دستگاه‌های اجرایی و اعلام جرم علیه خاطیان خبر داد. 

او، تدلیس در معاملات دولتی، اهمال و کوتاهی در انجام وظایف منجر به تضییع اموال دولتی، جعل و استفاده از سند مجعول، تصرف غیرقانونی در وجوه و اموال دولتی، اختلاس، ارتشا و گزارش خلاف واقع را از مهم‌ترین عناوین جرایم ارتکابی این افراد متخلف برشمرد.

حسینی عنوان کرد: در جریان این رسیدگی‌ها، برای تعداد ۱۳ نفر مدیر و شهردار، ۱ نفر معاون، ۱۳ کارمند، ۳ نفر کارشناس رسمی و ۱ نفر شخص حقیقی مرتبط با این جرایم، آرای محکومیتی از قبیل حبس، جزای نقدی، انفصال موقت، شلاق و رد مال صادر شده است.

رییس شورای قضایی استان کردستان در پایان با بیان اینکه مجموعه قضایی استان در برخورد با فساد، هیچ خط قرمز و ملاحظه‌ای ندارد؛ از اهتمام بیش از پیش دستگاه قضا در استان جهت امید بخشی و ارتقای اعتماد عمومی، قطع دست مفسدان و صیانت از بیت المال و احیای حقوق عامه خبر داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.