شرکت کربن ایران، بیش از ۴۰ درصد نیاز بازار کشور را تامین می‌کند

مدیرعامل شرکت کربن ایران گفت: شرکت کربن با استفاده از دانش و تخصص نیرو‌های توانمند داخلی، بیش از ۴۰ درصد نیاز بازار کشور را تامین می‌کند.

حمزه کریمی گفت: شرکت کربن ایران یکی از اولین شرکت‌های دوده ساز کشور بوده و بهترین کیفیت کربن منطقه را دارد و در کمتر از سه ماه بیش از ۱۰ درصد رشد تولید و ۱۵ درصد افزایش فروش محصولات مجموعه را داشتیم که اتفاق بسیار بزرگی است.

مدیرعامل شرکت کربن ایران می گوید: بحث معیشت پرسنل همواره در اولویت کاری ما قرار دارد، بحث اجرا و بازنگری طرح طبقه‌بندی مشاغل در سال‌های گذشته مغفول واقع شده بود که با کمک دوستان این امر محقق و رضایت پرسنل را به همراه داشت.

به گفته او در حال مذاکره با شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان هستیم که امیدواریم هر چه سریعتر، زمین لازم برای طرح کارخانه جدید شرکت مشخص شود.

کریمی گفت: تولید دوده صنعتی پی تایپ از مهمترین برنامه‌های شرکت کربن ایران است در این خصوص با شرکت پتروشیمی جم وارد مذاکره شده و در مراحل نهایی قرارداد هستیم؛ با عملیاتی شدن طرح تولید دوده صنعتی پی تایپ، میزان سودآوری شرکت به مراتب افزایش خواهد یافت.

راه‌اندازی کوره چهار خط تولید واحد یک در مدت ۳۸ روز

مدیرعامل شرکت کربن ایران گفت: افتتاح این کوره در راستای توسعه و افزایش تولید است و با توجه به نبود کوره جایگزین در فاز یک کارخانه و ضرورت عدم توقف و رشد تولید، این پروژه به مدت ۳۸ روز توسط نیرو‌های متخصص شرکت راه اندازی شد.

به گفته او این طرح با استفاده از تجهیزات و مواد اولیه داخلی مجموعه و زحمات کارکنان توانمند شرکت کربن ایران، تنها با ۱۰ میلیارد ریال هزینه به بهره‌برداری رسید، اما در صورت برون‌سپاری بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال هزینه نیاز داشت.

کریمی گفت: اینکه اضافه کردن راکتور چهارم با ملاحظات زیست محیطی انجام می‌شود و برای شهروندان اهوازی هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد، بحث فیلتراسیون و آلایندگی هوا به صورت قوی در مجموعه شرکت کربن لحاظ شده و بیشتر از قبل ملاحظات زیست محیطی رعایت می‌شود.

او می‌گوید: مباحث زیست محیطی همواره برای شرکت مهم بوده و در سال‌های گذشته کار‌های بسیار خوبی در مجموعه صورت گرفته است؛ بر اساس گفته سازمان هواشناسی مستقر در مجموعه، میزان آلایندگی هوا نسبت به قبل کمتر شده و در آینده با تمهیداتی که لحاظ خواهیم کرد این آلایندگی کمتر می‌شود.

۲۰ درصد تولیدات شرکت کربن ایران صادر می‌شود

مدیرعامل شرکت کربن ایران گفت: با توجه به استقبال کشور‌های همسایه از برند کربن ایران، ۲۰ درصد تولیدات شرکت را به صادرات تخصیص داده‌ایم و امیدواریم این رقم در سال جاری افزایش یابد.

او می‌گوید: محصول کربن وابسته به قیمت جهانی نفت است و در صورتی که بازار نفت خوب باشد، می‌توان صادرات را بهبود بخشید.

مدیرعامل شرکت کربن ایران میزان ارزآوری شرکت کربن ایران در سال گذشته را بیش از ۱۰ میلیون دلار عنوان کرد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، تلاش می‌کنیم در سال جاری هم حداقل ۱۰ میلیون دلار ارزآوری داشته باشیم.

به گفته کریمی حدود پنج هکتار از ۱۳ هکتار فضای کل مجموعه به فضای سبز تعلق دارد، اما با این وجود بحث فیلتراسیون و آلایندگی هوا همواره مورد توجه مجموعه کربن ایران است.

او گفت: هوای مجموعه کربن و منطقه اطراف آن در بدترین شرایط و مانند سایر مناطق اهواز است و میزان آلایندگی در مقایسه با سایر صنایع آن‌گونه نیست که در رسانه‌ها و اذهان عمومی مطرح شده است؛ در کل طبق برنامه‌ریزی انجام شده، قرار است شرکت کربن ایران طی فاز‌های مختلف به بیرون از شهر منتقل شود.

مدیرعامل شرکت کربن ایران گفت: به گواه مشتریان، شرکت کربن بهترین و قویترین برند داخل کشور و کشور‌های همسایه است لذا امیدوارم بتوانیم با کمک مسئولان استان، برنامه‌ها و پروژه‌های شرکت را اجرایی کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.