معاون وزیر کشور:

دولت به توسعه زنجیره‌های ارزش و اقتصاد دریا محور نگاه ویژه دارد

کوشش تبار گفت: در نگاه تحولی وزارت کشور طرح توسعه زنجیره‌های ارزش راهبردی و همچنین اقتصاد دریامحور مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

محسن کوشش تبار معاون وزیر کشور اظهار کرد: در استان بوشهر در بخش‌هایی مانند شیلات و معادن زنجیره ارزش بسیار خوبی وجود دارد که در این حوزه و همچنین حوزه اقتصاد دریامحور برنامه‌ریزی در استان شکل گرفته است.

وی بیان کرد: شناسایی زنجیره‌های ارزش و تکمیل حلقه‌های مفقوده بسیار مهم است، زیرا در پرداخت تسهیلات نیز برای تکمیل زنجیره ارزش اولویتی ویژه لحاظ شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: در استان بوشهر نیز با هدف تکمیل و شناسایی زنجیره‌ها از ظرفیت‌های موجود بازدید انجام شد و در این استان تاکنون زنجیره‌هایی ماننده آبزیان و خرما مورد شناسایی قرار گرفته اند.

کوشش تبار ادامه داد: سال پیش ۱۳۰ درصد تعهد استان بوشهر در ایجاد فرصت‌های شغلی محقق شد که در تداوم این مسیر در کارگروه‌های ویژه برای مشکلات فراروی بنگاه‌های اقتصادی تصمیم‌‎گیری می‌شود.

وی گفت: در استان بوشهر با ابزار‌های تشویقی لحاظ شده فضای مناسبی برای بخش خصوصی وجود دارد که از جمله این ابزار‌ها می‌توان به تامین زمین و همراه‌سازی بانک‌ها برای رشد بخش خصوصی اشاره کرد.

کوشش تبار ادامه داد: بوشهر همچنین مقام اول در صادرات تجربه کرده که با نگاه عادلانه این موفقیت برای مردم قابل حس است.

وی افزود: استان بوشهر در آینده نه چندان دور نیز پروژه‌های ملی با قابلیت تاثیرگذاری در درآمد سرانه خواهد داشت که این نشان از جایگاه و ظرفیت‌های ویژه استان است.

کوشش تبار ادامه داد: اطلس فرصت سرمایه گذاری در استان‌ها مورد توجه قرار گرفته که در قالب آن فرصت‌های شاخص در سطح بین الملی مطرح و فرصت‌های داخلی نیز در معرض دید سرمایه گذاران داخلی قرار گیرد تا بتوانند در شرایط قابل تحسینی رخ نمایان کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.