خودمالکی، موثرترین روش ساخت در طرح نهضت ملی مسکن

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: یکی از موثرترین روش های ساخت در طرح نهضت ملی مسکن روش خودمالکی است.

مهدی ملک در اولین جلسه شورای مسکن شهرستان علی آباد کتول گفت: تعهد دو ساله مسکن ملکی شهری در علی آباد هزار و ۵۹۴ واحد است و تا کنون چهار هزار و ۷۶۹ متقاضی در علی آباد، هزار و ۸۴۱ نفر در فاضل آباد و مجموعا ۱۴ متقاضی در شهر‌های مزرعه کتول و سنگدوین در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند.

او افزود: همچنین در این شهرستان ۱۹۰ متقاضی نسبت به واریز وجه بالای ۴۰ میلیون تومان اقدام کرده و به ۱۶۸ متقاضی تخصیص طرح شده است.

ملک ادامه داد: در شهرستان علی آباد کتول مجموعا ۷۴ طرح در قالب ۲۹۲ واحد خودمالک وجود دارد که از این تعداد ۱۰۶ قرارداد مشارکت با بانک صورت گرفته است.

رئیس شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی گلستان همچنین گفت: یکی از موثرترین روش‌های تولید مسکن در طرح نهضت ملی مسکن روش خودمالکی است.

او افزود: با توجه به کمبود زمین در شهرستان علی آباد کتول، متقاضیان می‌توانند با استفاده از ظرفیت تسهیلات خودمالکی، نسبت به تولید مسکن در هر نقطه‌ای از این شهرستان اقدام کنند.

ملک ادامه داد: توافقات لازم برای تأمین زمین و تخصیص طرح به متقاضیان مسکن علی آباد، فاضل آباد و سنگدوین در دست پیگیری است.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان افزود: همچنین اقداماتی برای عقد قرارداد با سازنده در خصوص احداث ۲۵۶ واحد در سایت ۲.۴ هکتاری سایت نوده انجام شده و طرح پروژه توسط مشاور در حال آماده سازی است.

 اولین جلسه شورای مسکن شهرستان علی آباد کتول با حضور مهدی ملک مدیرکل راه و شهرسازی گلستان، احمدی فرماندار، کوهستانی شهردار علی آباد، معاونین مدیر کل راه و شهرسازی و سایر مدیران شهرستانی علی آباد با محوریت بررسی و رفع مشکلات اجرایی و همچنین تامین زمین برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شهرستان برگزار شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.