برپایی اردوی آماده سازی تیم ملی کشتی آزاد جوانان در آمل

اردوی آماده سازی تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران به میزبانی باشگاه فولادین ذوب در آمل برپاست.

تیم ملی کشتی آزاد جوان ایران اردوی آماده سازی خود را برای حضوری پرقدرت در مسابقات قهرمانی آسیا و جهانی به میزبانی باشگاه فولادین ذوب آمل برپا کرد.


در این اردو ملی پوشان جوان آزادکار زیرنظر محسن کاوه سرمربی تیم ملی کشتی جوانان و دیگر اعضای کادرفنی تا ۲۳ خرداد در سالن ورزشی جهان پهلوان قاسم رضایی آمل تمرین می‌کنند.

محسن کاوه مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد ایران در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان آمل با بیان اینکه کشتی مازندران در واقع کشتی ایران و جهان را تغذیه می‌کند و کشتی‌گیران زیادی از این استان وارد تیم ملی می‌شوند که در دنیا هم نفر اول هستند، گفت: با وجود جایگاه کشتی مازندران در دنیا می‌تواند وضعیت بهتر از این را داشته باشد البته اگر سیستم خوبی را وارد بدنه تربیتی این استان کنیم چرا که این پتانسیل در مازندران وجود دارد.

او با اشاره به وضعیت و جایگاه کشتی مازندران به لحاظ کمبود‌ها، افزود: جای یک سالن چند هزار نفره کشتی در این استان خالی است با توجه به اینکه بنیه و سالن تمرینی در مازندران به عنوان زیرساخت خوب است، اما در بحث برگزاری مسابقات زیرساخت خوبی مشاهده نمی‌شود بنابراین نیاز به بهره‌برداری استادیومی است تا بتوان مسابقات تورنمنت و لیگ را برای تماشای بیش از ۶ هزار نفره برگزار کرد.

کاوه درباره آخرین وضعیت تیم ملی کشتی آزاد جوانان، گفت: تاکنون برگزاری مسابقات کشتی ارمنستان و تختی را پشت سر گذاشته و در حال بستن تیم هستیم که آخرین اردو از سیزدهم تا بیست‌وسوم خرداد ماه در حال انجام است.

او با ابراز رضایت‌مندی از اجرای این اردو، افزود: در این اردو هیات کشتی آمل با مشارکت شرکت‌های نوا، فولادین ذوب همکاری خوبی داشتند بنابراین این شرکت‌های فعال در حوزه ورزش نیاز است تا حمایت شوند.

مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد ایران از حضور ۱۰ ملی‌پوش کشتی در مسابقات قهرمانی آسیا خبر داد و گفت: برای مسابقات قهرمانی آسیا در هر وزن، تنها یک نفر باید حضور داشته باشد؛ کشتی‌گیرانی که در جام شهید هاشمی نژاد به رقابت می‌پردازند در مجموع ۱۰ تا ۱۲ نفر از کل کشور هستند که حضورشان را از قهرمانی کشور شروع کردند، یک تیم منتخب مازندران، تیم منتخب بهشهر و چند نفر نیز به تشخیص کمیته فنی کشتی می‌گیرند که می‌تواند مسابقات خوبی باشد.

او با تاکید بر اینکه هم‌اکنون تیم ملی در حال پشتوانه‌سازی کشتی‌گیران است، افزود: همزمان در برخی اوزان دو یا سه نفر را پوشش می‌دهیم و در ترکیب قهرمانی آسیا و قهرمانی جام جهانی در چند وزن نفرات متفاوت است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار