لیگ NBA

پیروزی دنور مقابل میامی با رکورد تاریخی جوکر

تیم بسکتبال دنور ناگتس با ثبت رکورد جدیدی توسط ستاره صربستانی خود مقابل میامی هیت در بازی سوم از سری فینال لیگ NBA به پیروزی رسید.

سومین دیدار از سری فینال لیگ اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا، NBA صبح امروز در سالن «کیسیا سنتر» شهر میامی، بین دو تیم میامی هیت و دنور ناگتس برگزار شد که با برتری ۱۰۹ بر ۹۴ دنور به پایان رسید.

جمال ماری و نیکولا یوکیچ، دو ستاره تیم دنور بودند که در این دیدار تریپل دابل کردند. ماری ۳۴ امتیاز، ۱۰ ریباند و ۱۰ پاس گل و جوکر ۳۲ امتیاز، ۲۱ ریباند و ۱۰ پاس گل به نام خود و به سود تیمشان کسب کردند.

نیکولا یوکیچ، نخستین بازیکن تاریخ NBA است که در یک بازی از سری فینال، ۳۰ امتیاز، ۲۰ ریباند و ۱۰ پاس گل به دست می‌آورد. جمال ماری نیز پس از مجیک جانسون و باب کازی، سومین بازیکن تاریخ لیگ است که در ۳ بازی متوالی از سری فینال، بیش از ۱۰ پاس گل در هر بازی می‌دهد.

زوج ماری-یوکیچ، هشتمین زوج تاریخ NBA هستند که در بیش از ۳ بازی از سری پلی‌آف، هر کدام بیش از ۳۰ امتیاز کسب می‌کنند. پیش از این، زوج‌های بیلور-وست، دورنت-وستبروک، جیمز-اروینگ، کوبی-شک، دورنت-کری، یانیس-میدلتون و دورنت-بوکر چنین رکوردی از خود به جا گذاشته بودند.

در طرف مقابل، جیمی باتلر ۲۸ امتیاز و بم آدبایو ۲۲ امتیاز و ۱۷ ریباند برای میامی کسب کردند.

دنور در بازی‌شماری ۲ بر یک از میامی پیش افتاد و تنها ۲ پیروزی دیگر تا نخستین قهرمانی خود فاصله دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار