شهرستان بابلسر پیشتاز اجرای طرح هادی روستایی در کشور

شهرستان بابلسر بالاترین شاخص اجرای طرح هادی روستایی را در کشور دارد.

علی اصغر باقرزاده نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در نشست با اصحاب رسانه، گفت: شاخص اجرای طرح هادی روستایی در کشور ۴۶ درصد و در استان مازندران ۴۳ درصد است، ولی شهرستان بابلسر با شاخص ۸۰ درصد بالاترین شاخص اجرای طرح هادی روستایی را در کشور دارد.

او افزود: نهاد‌های فرهنگی زیادی در کشور داریم که تاثیرگذاری کمی دارند و باهم موازی کاری می‌کنند. بعضی از این نهاد‌ها نه تنها هم افزایی ندارند و به جلو حرکت نمی‌کنند بلکه در تقابل با هم هستند و یکدیگر را تخریب می‌کنند.

باقرزاده با بیان اینکه اصلاح ساختار فرهنگی یکی از موضوعات اساسی است که باید پیگیری شود، گفت: عمده بودجه فرهنگی کشور صرف حقوق و مزایای نهاد‌های فرهنگی می‌شود. موضوعات فرهنگ یکی از دغدغه‌های مهم رهبری و مسائل مهم کشور است. دولت هر سال بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان در بحث فرهنگی افزایش بودجه داشتیم. 

او افزود:۷۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه کشاورزی به حوزه انتخابیه بابلسر تزریق شده که نقش بسزایی در توسعه کشاورزی دارد. یکی از مشکلات عمده ما زهکشی اراضی بوده که اقدامات خوبی در این حوزه و تسطیح اراضی و لایروبی آب‌بندان‌ها و رودخانه‌ها انجام گرفته است. احداث ایستگاه پمپاژ در روستاها، احداث یا تکمیل راه‌های دسترسی، تلاش برای برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی از دیگر اقداماتی بوده که در راستای توسعه کشاورزی منطقه صورت گرفته است.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس گفت: در بحث ورزش، یک بحث زیرساختی بوده که وظیفه حاکمیتی است و سعی کردیم اتفاقات خوبی در حوزه انتخابیه رقم بخورد و بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان در شهرستان اعتبار تزریق شد. تنها نماینده‌ای هستم بیشترین بودجه در اختیار نماینده را به ورزش اختصاص می‌دهم.

او افزود: احداث بیمارستان ۲۸۰ تختخوابی یک اتفاق بزرگ در بابلسر بوده که بعد از ۲۰ سال در این دوره با جدیت اجرایی شد و با این اقدامات بهداشتی و درمانی اخیری که در حال انجام است، این شهرستان در بحث درمانی به رتبه چهارم یا پنجم خواهد رسید. شهری که از همه شهر‌ها در استان عقب بوده به یکباره رشد قابل توجهی می‌کند که به گردشگری اشتغال و بهداشت و درمان شهرستان کمک خواهد کرد.

باقرزاده گفت: گرانی و تورم چندین وجه دارد، قسمتی از آن تحریم‌ها، بخشی ناکارآمدی، بخشی قوانین و بخشی دیگر به دیپلماسی خارجی و فساد و بروکراسی‌ها مربوط است. مجلس برای وارد شدن به این موضوعات باید بسیاری از موانع و مشکلات را مرتفع کند، یکی از اقداماتی که باید انجام دهیم بحث نظارتی است، بحث استیضاح، نطق در صحن علنی و قانون‌گذاری از جمله مسائلی بوده که از سوی نمایندگان دنبال می‌شود.

او افزود: اقدامات زیادی از مجلس برای مهار تورم و بهبود معیشت مردم انجام گرفته، اینکه چرا نمی‌بینیم بیشتر به فسادها، مدیران ناکارآمد و نالایق مربوط می‌شود، مدیرانی که نمی‌دانند چه کار کنند یا نمی‌خواهند کاری انجام دهند.

باقرزاده گفت: از طرفی معتقدیم، چندین وجه باید اصلاح شود تا تورم مهار و معیشت بهبود و درد و رنج مردم کاهش پیدا کند. این موضوع، مسئله بسیار مهمی بوده و جزو دغدغه همه نمایندگان و شخص بنده و خودِ دولت است که امیدواریم با اقداماتی که در حوزه‌های مختلف ارزی، کشاورزی، اشتغال، اقتصاد، خودرو، صادرات، مالیات بر خانه‌های خالی، کاهش مالیات تولیدی‌ها و ... انجام گرفته به نتیجه منجر شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار